Podwyżki dla pracowników Roca Polska. Firma będzie też zatrudniać

0 0

• Porozumienie płacowe w Roca Polska.
• Pracownicy dostaną 380 zł brutto podwyżki.
• Firma planuje też zatrudnić w tym roku 100 osób.

Od początku roku zarobki pracowników Roca Polska w Gliwicach wzrosły o 380 zł brutto. Podwyżki wynagrodzeń w spółce są efektem porozumienia płacowego zawartego pod koniec ubiegłego roku pomiędzy pracodawcą a zakładową Solidarnością .

W rozmowach z kierownictwem firmy, przedstawiciele Solidarności podkreślali, że ze względu na niskie pensje coraz więcej pracowników odchodzi z zakładu. Przypominali, że firma planuje w tym roku zwiększyć zatrudnienie o 100 osób i przekonywali, że ze względu na mało atrakcyjne wynagrodzenia trudno będzie znaleźć nowych pracowników.

- To były ciężkie negocjacje. Spór zbiorowy wisiał w powietrzu. Nie ustąpiliśmy ani na krok, bo wiedzieliśmy, jak bardzo ludzie na te podwyżkę czekają - mówi Sławomir Kuls, szef zakładowej Solidarności. Dodaje, że zarząd spółki zrealizował też postulat związku, by podwyżki były jednakowe dla wszystkich pracowników. - To było dla nas bardzo ważne, bo cała załoga dobrze pracuje - podkreśla przewodniczący.

Roca Polska w Gliwicach zatrudnia ponad 300 pracowników, w tym 280 produkcyjnych.Od nowego roku pracownicy otrzymali podwyżki w wysokości 380 zł brutto - blisko 200 zł brutto z tej kwoty zostało wliczone do płacy zasadniczej. Pozostała część będzie wypłacana w postaci comiesięcznej premii akordowej.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Jak jest dobra sprzedaż nalezy zrobić wszystko aby utrzymać tą tendencję. Brawo Wy!

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.