Podwyżki dla pracowników PUP w Jaworznie

O 4 procent, czyli od 74 zł do 120 zł brutto, wzrosną od kwietnia płace zasadnicze zatrudnionych na pełny etat pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworznie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Podwyżki dla pracowników PUP w Jaworznie

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

14 mar 2016 10:41


– Jednym z najważniejszych zapisów regulaminu są gwarancje, że od 2016 roku płace zasadnicze w urzędzie będą rosły co roku, a w ślad za tym również pochodne składniki miesięcznego wynagrodzenia pracowników naszej instytucji – mówi Agnieszka Kamieniorz, przewodnicząca zakładowej Solidarności.

Przez kilka ostatnich lat zarobki urzędników były zamrożone. Dopiero w 2015 roku ich pensje po raz pierwszy poszły nieco w górę.

- Wiązało się to m.in. ze zniwelowaniem znacznych dysproporcji w zarobkach osób zatrudnionych na takich samych stanowiskach, a także ze wzrostem płacy minimalnej. Zmierzamy do tego, aby zarobki najsłabiej uposażonych pracowników były wyższe od płacy minimalnej – dodaje przewodnicząca.

Jaworznicki PUP zatrudnia 68 pracowników. Do Solidarności należy 51 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

aa 2016-03-16 15:50:40

zwiazek zawodowy w PUP wręcz brzmi śmiesznie. PUP powinno się zlikwidować i zrobić biuro administracji bezrobotnych przy danym urzędzie gminy i tyle. PUP odmawia wręcz współpracy np. z agencjami pracy, gdyż to niezgodne z polityką PUP - patrz dalej skuteczność jest niezgodna, gdyż im zależny na dużej ilości bezrobotnych a nie na skuteczności działań....przynajmniej tak podejrzewam, gdyż innego racjonalnego wytłumaczenia brak ....żenada