Podwyżki dla pracowników PUP w Jaworznie

0 0
Podwyżki dla pracowników PUP w Jaworznie
Jaworznicki PUP zatrudnia 68 pracowników. (Fot. Fotolia)

O 4 procent, czyli od 74 zł do 120 zł brutto, wzrosną od kwietnia płace zasadnicze zatrudnionych na pełny etat pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworznie.

– Jednym z najważniejszych zapisów regulaminu są gwarancje, że od 2016 roku płace zasadnicze w urzędzie będą rosły co roku, a w ślad za tym również pochodne składniki miesięcznego wynagrodzenia pracowników naszej instytucji – mówi Agnieszka Kamieniorz, przewodnicząca zakładowej Solidarności.

Przez kilka ostatnich lat zarobki urzędników były zamrożone. Dopiero w 2015 roku ich pensje po raz pierwszy poszły nieco w górę.

- Wiązało się to m.in. ze zniwelowaniem znacznych dysproporcji w zarobkach osób zatrudnionych na takich samych stanowiskach, a także ze wzrostem płacy minimalnej. Zmierzamy do tego, aby zarobki najsłabiej uposażonych pracowników były wyższe od płacy minimalnej – dodaje przewodnicząca.

Jaworznicki PUP zatrudnia 68 pracowników. Do Solidarności należy 51 osób.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • zwiazek zawodowy w PUP wręcz brzmi śmiesznie. PUP powinno się zlikwidować i zrobić biuro administracji bezrobotnych przy danym urzędzie gminy i tyle. PUP odmawia wręcz współpracy np. z agencjami pracy, gdyż to niezgodne z polityką PUP - patrz dalej skuteczność jest niezgodna, gdyż im zależny na dużej ilości bezrobotnych a nie na skuteczności działań....przynajmniej tak podejrzewam, gdyż innego racjonalnego wytłumaczenia brak ....żenada

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.