Podwyżki dla pracowników ArcelorMittal

Od 51 zł do 77 zł brutto wzrosły płace pracowników spółki ArcelorMittal Service Group (AMSG) w Dąbrowie Górniczej. Kwota podwyżki uzależniona została od aktualnej wysokości ich wynagrodzenia zasadniczego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Podwyżki dla pracowników ArcelorMittal

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

17 lip 2015 11:22


Wyższe pensje załoga otrzyma wraz z najbliższą wypłatą z wyrównaniem od stycznia.

Negocjacje z zarządem były trudne

O wzrost płac w spółce wystąpiła do pracodawcy "Solidarność" z ArcelorMittal Poland (AMP), obejmująca zasięgiem swojego działania pracowników AM Service Group. Związkowcy podkreślają, że negocjacje płacowe z zarządem spółki były niezmiernie trudne.

- Pracodawca stawiał duży opór. Zasłaniał się trudną sytuacją finansową zakładu. Na początku w ogóle nie chciał słyszeć o podwyżkach. Wzrost zarobków w spółce jest niższy, niż zakładaliśmy, bo osiągnięty został w drodze dość głębokiego kompromisu - mówi Lech Majchrzak, wiceprzewodniczący "Solidarności" w AMP.

Pracownicy dostaną nagrody uzupełniające

W pierwszej dekadzie lipca wszystkim pracownikom zostały również wypłacone nagrody uzupełniające w wysokości sześciokrotnej kwoty obecnego wzrostu płac w AM Service Group. To dodatkowy bonus, o który postarali się dla nich związkowcy z AMP. Nagrody zostały powiększone o kwotę wynikającą z indywidualnego wskaźnika procentowego Karty Hutnika każdego pracownika.

- Porozumienie płacowe zakłada też, że w tym roku pracownicy, którzy przepracowali cały 2014 rok, otrzymają nagrodę roczną w wysokości 600 zł za wkład pracy w funkcjonowanie spółki w tym okresie. Nagroda wypłacona zostanie w dwóch ratach: wraz z wypłatami za lipiec i sierpień - informuje NSZZ Solidarność.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.