Podwyżka dodaje pracownikom skrzydeł

70 proc. Polaków zapewnia, że przyznana przez szefa wyższa płaca świetnie motywuje i zwiększa energię do działania.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Podwyżka dodaje pracownikom skrzydeł

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Rzeczpospolita

19 lis 2014 7:57


Z badania TNS dla portalu rekrutacyjnego Pracuj.pl. wynika, że podwyżka przekłada się zarówno na zaangażowanie, jak też lojalność pracowników. Nie tylko motywuje ich do działania, ale i dość często zachęca do realizacji nowych projektów.

Czytaj też: Polacy pracują dla pieniędzy. W głowie mają tylko premie i podwyżki

Podwyżka pomaga również ograniczyć rotację załogi - stając się dla 26 proc. badanych argumentem za pozostaniem w obecnej firmie. Jak zaznacza na łamach "Rzeczpospolitej" Miłosz Brzeziński, trener rozwoju osobistego - pracodawcy zwykle nie dają podwyżek, żeby zachęcić do pracy; przyznają ją po to, by utrzymać aktualny wysoki poziom pracy pracownika.

Czytaj też: Po co te nerwy? Czyli Polaków rozmowy o podwyżkach

Tylko jeden na 100 badanych pracowników stwierdził, że po podwyżce mniej by się starał. Bardziej zniechęcająco działa odmowa - 5 proc. badanych stwierdziło, że w takiej sytuacji gorzej pracuje, a 11 proc. przyjmuje bierną postawę.

* Raport Pracuj.pl: „Podwyżka bez tabu” został opracowany na podstawie badań przeprowadzonych przez TNS na zlecenie Pracuj.pl w dniach 10-15 września 2014 r. na reprezentatywnej grupie pracujących Polaków (n=1000)

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.