Podwyżek i rekompensat domagają się pikietujący pod katowickim magistratem

Przed siedzibą Urzędu Miasta w Katowicach protestują pracownicy instytucji podległych katowickiemu samorządowi. Solidarność w tych jednostkach domaga się m.in. podwyżek płac o 200 zł oraz jednorazowej rekompensaty za brak wzrostu wynagrodzeń w poprzednich latach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Podwyżek i rekompensat domagają się pikietujący pod katowickim magistratem

PODZIEL SIĘ


Autor: Portalsamorzadowy.pl

www.portalsamorzadowy.pl

10 wrz 2014 10:25


Reprezentujemy kilka tysięcy pracowników. Realnych podwyżek wynagrodzeń nie mieliśmy od wielu lat. Kiedy się o nie dopominamy, straszy się nas zwolnieniami. Coraz częściej zdarza się, że mimo pracy na pełen etat musimy zgłaszać się po pomoc do opieki społecznej - mówi Mariusz Sumara, przewodniczący Międzyzakładowej Komisji Koordynacyjnej NSZZ Solidarność Pracowników Samorządowych w Katowicach.

Czytaj:Radziwiłł: Nie przewidujemy odmrożenia płac w budżetówce

Oprócz podwyżek wynagrodzeń, związkowcy domagają się również przedstawienia drogi dojścia najniższego wynagrodzenia w jednostkach podległych katowickiemu samorządowi do poziomu 2 tys. zł netto

- Dla wielu z nas ta kwota to marzenie. Np. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji płace niemal dwóch trzecich pracowników nie osiągają nawet 2 tys. zł brutto - wskazuje przewodniczący.

Jak podkreśla, termin pikiety nie jest przypadkowy. Na 10 września zaplanowano sesję Rady Miasta Katowice.

Cały artykuł czytaj tu

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.