Plastic Omnium: Pracownicy dostaną premie i nagrody

0 0
Plastic Omnium: Pracownicy dostaną premie i nagrody
Związkowcy wskazują jednak, że choć załoga jest zadowolona premii, to problemem jest brak podwyżek płac zasadniczych (Fot. NSZZ Solidarność)

Po 400 zł brutto nagrody na Wielkanoc i Boże Narodzenie oraz 1000 zł brutto premii na dofinansowanie wakacyjnych urlopów otrzymają pracownicy spółki z Kleszczowa. Nagrody na święta w gliwickim zakładzie wyniosą 500 zł brutto, a premia na wakacje 800 zł brutto.

W spółce Plastic Omnium w Gliwicach, w której nie funkcjonował Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, te bonusy wypłacane są pracownikom już od kilku lat. W zakładzie w Kleszczowie nagrody świąteczne i premia na wakacje wprowadzone zostały na mocy porozumienia pomiędzy pracodawcą a związkowcami z 30 marca 2015 roku. Umowa zakłada zastąpienie świadczeń z ZFŚS obligatoryjnymi nagrodami świątecznymi i premią wakacyjną. Gwarantuje też, że co roku ich wysokość musi zostać zaakceptowana przez stronę związkową.

Jak podkreśla Joanna Kaznowska, przewodnicząca międzyzakładowej Solidarności, to rozwiązanie dużo bardziej korzystne dla pracowników. – Świadczenia z funduszu wynosiły 1093,93 zł brutto na osobę. Tymczasem łączna wartość tegorocznych nagród i premii osiągnęła aż 1800 zł brutto na pracownika – wyjaśnia przewodnicząca.

Związkowcy wskazują jednak, że choć załoga jest zadowolona premii, to problemem jest brak podwyżek płac zasadniczych. Nie było ich już od kilku lat. 

- Pracodawca twierdzi, że na podwyżki stawek zasadniczych firma nie może sobie pozwolić. Podkreśla, że w zamian ludzie otrzymują premie i nagrody. W tej sytuacji postanowiliśmy wystąpić do pracodawcy z wnioskiem o rozpoczęcie rozmów na temat zmian w systemie wynagradzania i w regulaminie płac. Liczymy, że uda nam się wprowadzić do tych dokumentów zapisy, które pozwolą na wzrost comiesięcznych wynagrodzeń pracowników  – mówi Krzysztof Masłowski z międzyzakładowej Solidarności.

Spółki Plastic Omnium Auto w Gliwicach i Plastic Omnium Auto Exteriors w Kleszczowie zatrudniają łącznie ponad 800 pracowników. Produkują m.in. zderzaki i akcesoria samochodowe. Zakłady należą do francuskiego koncernu Plastic Omnium.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.