Płace w logistyce: Ile zarabia asystent ds. zakupów, ile specjalista ds. logistyki, a ile dyrektor?

Tabliczka na drzwiach z napisem „dyrektor” w branży logistyka i zakupy może oznaczać comiesięczną średnią pensję w wysokości 17 tys. zł. Ile zarabiają pozostali pracownicy tego sektora?

Autor: Justyna Koc 19 sty 2016 13:10

REKLAMA

Jak wynika z raportu płacowego AG Test HR "Wiosna 2015", mediana wynagrodzeń asystenta ds. logistyki wynosi 3377 zł brutto (wobec 3420 zł brutto w jesiennej edycji badania).

Za wykonywanie czynności administracyjnych oraz wsparcie współpracowników w ich bieżących czynnościach 25 proc. asystentów otrzymuje pensję nie większą niż 2753 zł brutto, a kolejne 25 proc. dostaje wypłatę nie mniejszą niż 3851 zł brutto.

O 613 zł brutto więcej (w porównaniu do wyników jesiennej edycji badania) zarabia lider zespołu ds. logistyki. Mediana jego wynagrodzeń wynosi 6727 zł brutto.

25 proc. osób zatrudnionych na tym stanowisku może liczyć na pensje nie mniejsze niż 8085 zł brutto, ale co czwarty administrujący zespołem odpowiedzialnym za procesy logistyczne musi liczyć się z tym, że nie zarobi więcej niż 4600 zł brutto miesięcznie.


Puls HR Puls HR

Płace w logistyce: Ile zarabia asystent ds. zakupów, ile specjalista ds. logistyki, a ile dyrektor?


REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.