Płaca minimalna wygrywa z kwotą wolną od podatku

Chociaż pensje w całej gospodarce rosną, to nie w takim stopniu, aby zaspokoić apetyt wszystkich obywateli.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Płaca minimalna wygrywa z kwotą wolną od podatku

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

20 maj 2015 9:42


Ponad dwie trzecie Polaków mówi "nie" publicznemu rozdawnictwu - informuje "Puls Biznesu".

Przeciętny Kowalski twardo stąpa po ziemi i woli pozostać na diecie, niż żywić się kiełbasą wyborczą. Taki wniosek płynie z badania przeprowadzonego przez IQS na zlecenie "Pulsu Biznesu". 68 proc. badanych uważa, że jeszcze nie czas na zdecydowane popuszczanie pasa, jedynie 32 proc. chce większych wydatków, nawet kosztem wyższego deficytu.

Młodzi za polityką oszczędności

Co ciekawe - za polityką oszczędności opowiadają się głównie ludzie młodzi - ponad 70 proc., i z wykształceniem średnim - 73 proc., oraz wyższym - 76 proc. Wśród Polaków, który zakończyli edukację na poziomie podstawowym, aż 42 proc. mówi "tak" większemu wydawaniu, chociaż i tutaj przeważają oszczędni.

Chociaż pensje w całej gospodarce rosną, to po wynikach badań widać, że nie w takim stopniu, aby zaspokoić apetyt wszystkich obywateli. 37 proc. ankietowanych, którzy uważają, że czas wydawać lżejszą ręką, chce podwyżek płacy minimalnej. Ze wzrostem płacy minimalnej przegrywa również podniesienie kwoty wolnej od podatku - 15 proc. wskazań, chociaż pozostaje ona zamrożona od 7 lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.