wnp.pl

PKN Orlen: Jest kompromis ws. nagród jubileuszowych dla pracowników

0 0
PKN Orlen: Jest kompromis ws. nagród jubileuszowych dla pracowników
Spółka Orlen Serwis powstała z połączenia czterech mniejszych spółek z grupy, Orlen Automatyka, Orlen Wir, Ren-Wil Włocławek oraz Wirkom (fot.PTWP)

Na spotkaniu związków zawodowych z przedstawicielami zarządu spółki Orlen Serwis z grupy kapitałowej Orlen udało się podpisać porozumienie w sprawie rekompensat dla pracowników tej firmy, którzy utracili prawo do nagród jubileuszowych.

Ta kwestia była kością niezgody pomiędzy pracownikami i władzami Orlen Serwis od wielu miesięcy, część związkowców sugerowała wręcz, że jeśli porozumienie nie zostanie osiągnięte, konieczne będzie rozpoczęcie jakiejś formy protestu. Ostatecznie jednak udało się wypracować kompromis, choć z dużym opóźnieniem.

Spółka Orlen Serwis powstała z połączenia czterech mniejszych spółek z grupy, Orlen Automatyka, Orlen Wir, Ren-Wil Włocławek oraz Wirkom.

- Obecnie panuje taki trend, żeby odchodzić od naród jubileuszowych w nowych układach zbiorowych pracy czy regulaminach wynagradzania. W przypadku Orlen Serwis sytuacja wyglądała tak, że około 600 pracowników na 1500 miało prawa do nagród jubileuszowych na podstawie regulaminów z poprzednich spółek, a pozostali nie. Pracodawca dążył do tego, żeby tę kwestię ujednolicić- wyjaśnia Mariusz Konopiński, wiceprzewodniczący Międzyzakładowego Branżowego Związku Zawodowego (MBZZ) w grupie PKN Orlen.

Więcej czytaj na wnp.pl

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Zabrali jubileusz nie dajac nic w zamian. Efekt- obniżenie płac o kilkaset złotych miesiecznie. W tę stronę zmierzamy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.