PiS: Wycofujemy się z jakiejkolwiek podwyżki dla posłów i senatorów

• Poseł Łukasz Schreiber (PiS) poinformował, że klub PiS po konsultacji wycofuje projekt ws. podwyżek wynagrodzeń m.in. dla premiera i ministrów.
• Dodał, że klub złoży nowy projekt w tej sprawie ograniczający podwyżki.
• Planowane podwyżki nie obejmą wynagrodzeń posłów i senatorów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PiS: Wycofujemy się z jakiejkolwiek podwyżki dla posłów i senatorów

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

20 lip 2016 20:13


- Po konsultacjach i na polecenie władz partii wycofujemy projekt grupy posłów. Wycofujemy go spod obrad Sejmu. Po drugie będzie złożony drugi projekt, który znacząco ogranicza wszystkie podwyżki. Co najważniejsze dla posłów nie będzie żadnych podwyżek. Wycofujemy się z jakiejkolwiek podwyżki dla posłów i senatorów - powiedział dziennikarzom w Sejmie poseł Schreiber.

Projekt złożony w poniedziałek przez klub PiS przewidywał, że wynagrodzenia osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie będą uzależnione od sytuacji gospodarczej. Projektowane rozwiązanie dotyczyło ma m.in. prezydenta, premiera, ministrów, wiceministrów, wojewodów, szefa NBP, prezesa NIK i NBP, a także posłów i senatorów.

Projekt przewidywał również wprowadzenie wynagrodzenia dla małżonki prezydenta; miałoby ono wynosić 55 proc. wynagrodzenia przysługującego prezydentowi.

Poseł PiS Łukasz Schreiber prezentując we wtorek (19 lipca) projekt nowelizacji ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe przyznał, że w obecnej sytuacji gospodarczej, wprowadzenie proponowanych rozwiązań oznacza kilkutysięczne podwyżki m.in. dla premier Beaty Szydło i ministrów.

Pierwsze czytanie projektu odbyło się we wtorek (19 lipca) wieczorem w Sejmie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.