Piłkarze, zarobki: Który piłkarz jest najbogatszy?

• Lionel Messi jest wciąż najlepiej zarabiającym piłkarzem świata.
• Tuż za nim plasuje się Cristiano Ronaldo i Neymar.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Piłkarze, zarobki: Który piłkarz jest najbogatszy?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

11 kwi 2016 18:51


Lionel Messi jest wciąż najlepiej zarabiającym piłkarzem świata. W 2015 roku argentyński gwiazdor Barcelony wzbogacił się o 74 mln euro - oszacował magazyn "France Football".

Messi wyprzedził w tej klasyfikacji Portugalczyka Cristiano Ronaldo z Realu Madryt (67,4 mln euro) oraz swojego kolegę klubowego z Barcelony Brazylijczyka Neymara (43,5 mln euro). W 2014 roku kolejność na podium była identyczna.

"France Football" uwzględnił wynagrodzenie brutto przed opodatkowaniem, premie za mecze, kontrakty reklamowe oraz inne bonusy.

Francuski tygodnik sklasyfikował także trzech najlepiej zarabiających w ubiegłym roku piłkarzy nad Sekwaną, ale w tym wypadku wziął pod uwagę tylko płace i premie wynikające z kontraktów. Nie jest zaskoczeniem, że cała trójka to zawodnicy mistrza kraju Paris Saint-Germain. Na czele listy znalazł się Argentyńczyk Angel Di Maria (24 mln euro) przed Brazylijczykiem Thiago Silvą (23 mln) i Szwedem Zlatanem Ibrahimovicem (23 mln).

"Wśród trenerów, mimo że już zdymisjonowany (z Chelsea Londyn - red.), zdecydowanie pierwszy jest Jose Mourinho (24 mln euro), który wyprzedza Pepa Guardiolę oraz Fabio Capello" - dodał "France Football" w komunikacie prasowym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.