Pensje specjalistów i menedżerów rosną jak na drożdżach. Ile teraz zarabiają?

0 0
Pensje specjalistów i menedżerów rosną jak na drożdżach. Ile teraz zarabiają?
Menedżerowie i specjaliści nie boją się walczyć o wynagrodzenia nawet kilkanaście procent wyższe niż w poprzednim roku. (Fot.: pixabay)

• Pensje specjalistów i menedżerów w stosunku do ubiegłego roku wzrosły o 5,85 proc. - wynika z raportu płacowego Antal.
• Pracownicy również coraz śmielej negocjują podwyżki oraz coraz chętniej korzystają z raportów płacowych.

Według Raportu Płacowego Antal średnie wynagrodzenie miesięczne oferowane specjalistom i menedżerom w Polsce w 2016 r. wyniosło 10 223 zł brutto. Zarobki proponowane kandydatom rok do roku wzrosły o 5,85 proc.

– Specjaliści i menedżerowie mogą z optymizmem snuć odważne plany rozwojowe. Stabilna sytuacja ekonomiczna i liczne inwestycje zagraniczne dają poczucie bezpieczeństwa i otwierają atrakcyjne możliwości rozwijania kariery. Dla pracodawców okiełznanie rynku kandydata stanowi wyzwanie – komentuje wyniki 6. edycji badania Artur Skiba, prezes Antal.

Na szczycie tabeli plasuje się wyższa kadra zarządzająca ze średnim miesięcznym wynagrodzeniem brutto na poziomie 19 348 zł. W dalszej kolejności na bardzo atrakcyjne stawki mogą liczyć prawnicy  – średnio 13 906 zł oraz specjaliści i menedżerowie w sprzedaży i marketingu (11 981 zł).

Pracownicy negocjują pensje

Wzrosty oferowanych wynagrodzeń względem poprzedniego roku obserwowane są w praktycznie wszystkich branżach. Wyższa kadra menedżerska oraz specjaliści i menedżerowie w sprzedaży i marketingu, a także prawnicy, coraz odważniej negocjują wysokość pensji i nie boją się walczyć o kwoty kilkanaście procent wyższe niż w poprzednim roku.

Swoje doświadczenie i kompetencje coraz wyżej cenią także pracownicy branży farmaceutycznej oraz inżynierowie. W porównaniu z poprzednią edycją badania, kadrze menedżerskiej oraz specjalistom w tych sektorach oferowane są płace wyższe o ponad 10 proc.

– Widzimy wzrastające zainteresowanie raportami płacowymi, po które chętnie sięgają już nie tylko pracodawcy, ale i pracownicy. Traktują je jako przydatne źródło informacji o branży i możliwościach, o które mogą zawalczyć. Jeśli ich potrzeb nie zaspokoi obecny pracodawca – otworzą się na konkurencję – tłumaczy Agnieszka Wójcik, menedżer Antal.

Wysoka świadomość i dbałość o własny dobrostan sprawiają, że najlepsi bezustannie szukają inspiracji i nie zagrzeją miejsca w organizacji, która nie będzie miała odpowiedzi na ich potrzeby.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.