Pensje nauczycieli: MEN zapowiada analizę wynagrodzeń w szkołach

• Nowy zapis w Karcie nauczyciela likwidujący od 1 września 2016 tzw. godziny karciane, nadal wzbudza sporo kontrowersji.
• Oświatowa "Solidarność" podkreśla, że w sytuacjach, gdy dyrekcje szkół, samorządy naruszać będą zasadę wykreślenia owych nieodpłatnych godzin, zamierza interweniować w MEN i kuratoriach.
• Resort edukacji zapowiada analizę systemu wynagrodzeń nauczycieli i sugeruje dyrektorom szkół, by jako zachęty używali dodatku motywacyjnego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pensje nauczycieli: MEN zapowiada analizę wynagrodzeń w szkołach

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSamorzadowy.pl

www.portalsamorzadowy.pl

14 cze 2016 17:28


Do najważniejszych postulatów „Solidarności” oświatowej należy zapewnienie finansowania edukacji adekwatnego do stawianych wymagań - w tym godnego poziomu wynagrodzeń dla nauczycieli, (które nie były waloryzowane od 2012 r.), ale też pracowników administracji i obsługi szkolnej.

Przypomnijmy, Związek Nauczycielstwa Polskiego i Sekcja Krajowa Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" wspólnie manifestowały w ubiegłym roku w Dniu Edukacji Narodowej przed kancelarią premiera. Związkowcy domagali się zwiększenia nakładów na edukację, w tym podniesienia płac nauczycieli.

Resort edukacji zapowiada, że przeanalizuje system nauczycielskich płac.

- Podzielam opinię, że niezmieniany od lat system wynagrodzeń powinien być szczegółowo przeanalizowany pod kątem jego efektywności, i w zależności od wyników tej analizy, zracjonalizowany. Dlatego, zgodnie z zapowiedzią złożoną podczas ww. spotkania, skierowałam wniosek do przewodniczącego Rady Dialogu Społecznego o utworzenie grupy roboczej do spraw wynagrodzeń nauczycieli, w ramach której zainteresowane środowiska będą mogły podjąć wspólną pracę nad wytyczeniem kierunku i zakresu zmian. Kwestie płac nauczycielskich powinny być rozstrzygnięte w dyskusji z udziałem przedstawicieli nauczycielskich związków zawodowych, jednostek samorządu terytorialnego oraz strony rządowej – pisze Teresa Wargocka, sekretarz stanu w MEN.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.