Pensje kierowników: kto zarabia najwięcej?

0 0
Pensje kierowników: kto zarabia najwięcej?

Kierownicy najwięcej zarabiają w dziale IT. Średnio 10 265 zł brutto - tak wynika z raportu płacowego, przeprowadzonego przez Advisory Group TEST Human Resources. Cały czas utrzymuje się bowiem duże zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę informatyczną.

Nieco mniej zarobi obecnie kierownik ds. marketingu. Jego przeciętna płaca w Polsce wynosi ponad 9 tys. zł brutto. Kolejne miejsca zajmują kierownicy - ds. personalnych (8 969 zł), ds. obsługi klienta (7 538 zł) oraz ds. administracyjnych (6 919 zł).

Tak więc bardzo zbliżone wynagrodzenie do kierownika w dziale marketingu otrzyma kierownik ds. personalnych . Z czego to wynika?

Advisory Group TEST Human Resources tłumaczy, że w dzisiejszych czasach stale rośnie rola HR. Rekrutowanie kompetentnych pracowników jest nie lada wyzwaniem dla tych działów. Najmniejszą płacę z prezentowanych dostanie kierownik ds. administracyjnych. Do jego głównych zadań należy koordynacja nad sprawnym funkcjonowaniem biura. 

Zarobki na stanowisku kierownika ds. obsługi klienta na tle pozostałych wydają się być racjonalne, ponieważ jego praca w mniejszym stopniu oddziałuje na wynik finansowy przedsiębiorstwa. Zajmuje się on z reguły nadzorowaniem działu obsługi klienta, dbając o jakość kontaktów
z klientami.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.