Pensja urzędnika zależna od wyników w zwalczaniu bezrobocia

0 0
Pensja urzędnika zależna od wyników w zwalczaniu bezrobocia

Adam Szejnfeld, były wiceminister gospodarki, a obecnie przewodniczący sejmowej komisji "Przyjazne państwo", był gościem kolejnego zebrania Unii Szefów Firm Zamojszczyzny. Było sporo o gospodarce i reformie deregulacyjnej. Polityk spotkał się także z działaczami zamojskiej Platformy Obywatelskiej.

Jak powiedział Jan Świć, prezes Unii Szefów Firm Zamojszczyny, podczas spotkania z  Adamem Szejnfeldem zamojscy przedsiębiorcy chcieli poruszyć kwestie związane tym, co zrobić, by ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej i jak znosić bariery dla lokalnych biznesmenów.

Zdaniem byłego wiceministra gospodarki, Polacy nie powinni mieć powodów do narzekań, nawet ci mieszkający na Ścianie Wschodniej nazywanej często Polską B. Adam Szejnfeld ocenił, że rząd Tuska zrobił dla tego regionu sporo. Wymienił takie inwestycje, jak budowę drogi ekspresowej S-17 czy też międzynarodowego portu lotniczego w Świdniku.

Przypomniał również niedawno przyjęte przez Sejm ustawy, jak na przykład wydłużenie urlopów macierzyńskich czy wprowadzenie elastycznego stosunku pracy oraz program dopłat do kredytów mieszkaniowych "Mieszkanie dla młodych". Zapowiedział także spore zmiany w walce z bezrobociem. Poseł Szejnfeld zaznaczył, że w przyszłorocznym budżecie ma być zarezerwowane 10,2 mld zł na ten cel. Dodał, że oprócz tej kwoty urzędy pracy czeka rewolucja.

- Zmieni się forma wynagrodzenia dla pracowników urzędów. Wysokość ich pensji będzie zależna od ich wyników w zwalczaniu bezrobocia. To powinno zmotywować urzędników i przynieść efekty - zapowiedział. Dodał przy tym, że sam jest zwolennikiem brytyjskiego systemu walki z bezrobociem, według którego z państwowymi urzędami pracy konkurują prywatne agencje pracy, a wszystkie instytucje rozliczane są za efektywne pośredniczenie między bezrobotnymi a pracodawcami. Dodał przy tym, że mimo szczerych chęci model ten jeszcze długo w Polsce nie zaistnieje.

- W naszym kraju wciąż panuje przekonanie, że to, co państwowe, jest lepsze niż prywatne - podsumował były wiceminister gospodarki.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.