Państwo Islamskie obcina pensje bojowników o połowę

Jak głosi komunikat organizacji terrorystycznej Państwo Islamskie (IS), "wskutek nadzwyczajnych okoliczności" obcięła ona o 50 proc. żołd, wypłacany bojownikom.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Państwo Islamskie obcina pensje bojowników o połowę

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

20 sty 2016 7:40


Dom Muzułmańskiego Kapitału - jak dżihadyści nazwali jeden ze swych banków - ogłosił:

- Wskutek nadzwyczajnych okoliczności, jakie przeżywa obecnie Państwo Islamskie, zmuszeni jesteśmy obciąć o połowę kwoty wypłacane mudżahedinom.

Komunikat podkreśla także, iż w tej sprawie nie będzie żadnych wyjątków niezależnie od tego, jakie kto zajmuje stanowisko. Ponadto dwa razy w miesiącu bojownicy będą otrzymywali pomoc aprowizacyjną.

Nie jest znana wysokość żołdu pobieranego dotąd przez bojowników IS.

W październiku Centrum Analiz Terroryzmu w Paryżu oceniało majątek Państwa Islamskiego na 2,2 miliarda dolarów. Jego kasę zasilają głównie podatki ściągane od ludności okupowanych terenów Iraku i Syrii oraz dochody z eksportu ropy naftowej.

W ciągu ostatnich miesięcy oddziały kurdyjskie odbiły kontrolowane przez syryjskie wojska rządowe miasto Dajr az-Zaur w północno-wschodniej Syrii. Kurdowie wspierani przez zbrojne grupy arabskie, korzystając z pomocy USA, zdobyli znaczne tereny w syryjskich prowincjach Aleppo, Al-Rakka i Al-Hasaka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.