Oto pięć najwyżej opłacanych zawodów w USA. Prezesi wcale nie zgarniają najwięcej

Pięć najlepiej opłacanych zawodów w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej w 2013 r. to profesje związane z medycyną. Dopiero na dalszych miejscach pod względem wysokości zarobków znaleźli się prezesi i menedżerowie najwyższych szczebli.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Oto pięć najwyżej opłacanych zawodów w USA. Prezesi wcale nie zgarniają najwięcej

PODZIEL SIĘ


Autor: jm/mat.pras.

29 gru 2014 17:17


Najwięcej zarabiali anestezjolodzy. Ich roczne wynagrodzenie wynosiło średnio 235 070 dolarów i było wyższe od średniej krajowej o 187 tys. dolarów. Średnie roczne wynagrodzenie wynosiło w 2013 roku 48 872 dolarów. Zaraz za anestezjologami pod względem zarobków byli chirurdzy, z wynagrodzeniem na poziomie 233 150 dolarów rocznie.

Czytaj też: Zarobki w krajach UE: Gdzie w 2015 roku wzrosną?

Na trzecim miejscu znaleźli się chirurdzy twarzowo-szczękowi (około 220 tys. dolarów), a na czwartym ginekolodzy i specjaliści położnictwa (około 213 tys. dolarów rocznie).

Ostatnie miejsce w tym rankingu zajmują lekarze interniści. Ich roczne płace były wyższe od średniej krajowej o prawie 140 tys. dolarów.

Czytaj też: Zarobki tłumaczy szybują w górę

Lekarze wyprzedzili prezesów i dyrektorów wykonawczych, którzy we wcześniejszym zestawieniu, w 2012 roku, zaliczali się do amerykańskiego TOP-5 średnich rocznych wynagrodzeń.

*Materiał opracowany przez Sedlak&Sedlak

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.