Opłaca się być magistrem inżynierem. Zarabia prawie o 30 proc. więcej niż "zwykły" magister

0 0
Opłaca się być magistrem inżynierem. Zarabia prawie o 30 proc. więcej niż "zwykły" magister
Fot. Luftphilia/ Flickr

We wszystkich województwach więcej zarabiali pracownicy po studiach magisterskich inżynierskich niż sami magistrowie. Ile dokładnie?

Mediana wynagrodzeń osób z wykształceniem magisterskim inżynierskim wyniosła 5 750 zł brutto miesięcznie — wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak w 2014 roku. To o 28 proc. (1 250 zł) więcej niż wyniosło przeciętne wynagrodzenie magistrów.

Czytaj też: Pracy więcej, ale nie dla magistrów

Co czwarty pracownik z tytułem zawodowym magistra inżyniera zarabiał 9 tys. zł i więcej, a 25 proc. z nich zarabiało 3 800 zł i mniej.

We wszystkich województwach więcej zarabiali pracownicy po studiach magisterskich inżynierskich niż sami magistrowie. Najwyższe zarobki były w województwie mazowieckim, gdzie mediana wynagrodzeń magistrów inżynierów wyniosła 7 588 zł brutto miesięcznie i była wyższa o 26 proc. od przeciętnego wynagrodzenia magistrów, które wyniosło 6 tys. zł.

Analizując wynagrodzenia na stanowiskach, warto zwrócić uwagę na zarobki kierowników projektu. Mediana ich wynagrodzeń wyniosła 9 226 zł brutto miesięcznie. Aby zarobić tyle, ile kierownik projektu przeciętnie zarabiał w miesiąc, laborant chemiczny musiałby przepracować ponad trzy miesiące. A co czwarty chemik z tytułem magistra inżyniera zarabiał 2 300 zł brutto i mniej.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.