ONZ: Programy socjalne nie sprawiają, że ludzie przestają pracować

Według dorocznego raportu Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) programy socjalne uratowały w 2013 r. około 150 mln ludzi żyjących w skrajnym ubóstwie
REKLAMA


Puls HR Puls HR

ONZ: Programy socjalne nie sprawiają, że ludzie przestają pracować

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

13 paź 2015 17:26


W raporcie na temat stanu światowego wyżywienia i rolnictwa oenzetowska organizacja podkreśliła, że programy socjalne są skuteczne, napędzają inwestycje w rolnictwo i inną działalność gospodarczą, nie sprawiają też, że ludzie przestają pracować.

Zdaniem FAO choć w ciągu ostatnich dekad wiele krajów dokonało znaczących postępów w walce z biedą, zwłaszcza w Azji Wschodniej, Południowej i w regionie Pacyfiku, wciąż są miejsca - jak Afryka Subsaharyjska - które zmagają się z "ubóstwem trwałym". Z raportu wynika, że wciąż prawie miliard ludzi na całym świecie żyje w skrajnym ubóstwie, czyli za mniej niż 1,25 dolara dziennie.

By zwalczyć głód, choroby i biedę, FAO rekomenduje wykorzystanie programów socjalnych, w formie pomocy społecznej, ubezpieczeń i projektów na rynku pracy; te działania są skuteczne, co potwierdza sukces w walce z biedą takich krajów, jak Brazylia, Etiopia, Indie i Meksyk.

Jednak same świadczenia socjalne nie są wystarczające, by wyciągnąć ludzi z biedy - czytamy w raporcie. Organizacja zaleca także wdrażanie programów rozwoju terenów wiejskich oraz współpracę w tej kwestii społeczności międzynarodowej.

Jako że jednym z 17 wielkich celów 15-letniej agendy rozwojowej przyjętej pod koniec września przez ONZ jest wyeliminowanie biedy pod wszystkimi jej postaciami, organizacja zaleca rozszerzenie programów socjalnych i inwestycji dla najbiedniejszych, co ma kosztować ok. 267 mln dolarów do końca 2030 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.