O niebo lepiej zarobisz w zagranicznej niż polskiej firmie. Jeśli jesteś informatykiem

Rozchwytywani na rynku pracy informatycy raczej nie mają powodów by narzekać na swoje wynagrodzenia. Jednak zdecydowanie bardziej opłaca się im pracować w firmach z zagranicznym, niż polskim kapitałem. Chyba że... pracują w Warszawie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

O niebo lepiej zarobisz w zagranicznej niż polskiej firmie. Jeśli jesteś informatykiem

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

11 lip 2014 12:04


Jak wynika z raportu „Wynagrodzenia na stanowiskach IT w 2013 roku" firmy Sedlak & Sedlak, połowa informatyków zatrudnionych w firmach z przewagą kapitału zagranicznego zarabiała powyżej 7 700 zł brutto miesięcznie. W firmach z przewagą kapitału polskiego mediana wynagrodzeń informatyków była niemal o 3 000 zł niższa.

Najlepiej wynagradzani informatycy z firm o przewadze kapitału zagranicznego otrzymywali miesięcznie więcej niż 11 400 zł brutto. Natomiast najlepiej opłacani informatycy w polskich firmach mogli liczyć na zarobki powyżej 7 300 zł brutto.

Jedynie w województwie mazowieckim zarówno w firmach z kapitałem polskim, jak i obcym przeciętne wynagrodzenie było wyższe niż mediana w branży IT ogółem, która w 2013 roku wyniosła 6 000 zł brutto miesięcznie. Najniższe pensje w wybranych województwach otrzymywali informatycy zatrudnieni w woj. lubelskim. W firmach z przewagą kapitału polskiego połowa z nich nie zarabiała więcej niż 3 500 zł brutto miesięcznie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.