wnp.pl

Nowy układ pracy w KGHM. Przywileje zostają, ale znikną deputaty

0 0
Nowy układ pracy w KGHM. Przywileje zostają, ale znikną deputaty
fot. PTWP (Piotr Myszor)

Zarząd KGHM przedstawił przedstawicielom związków zawodowy założenia nowej wersji zakładowego układu zbiorowego pracy, który reguluje m.in. system wynagradzania, jak i określa zakres dodatkowych świadczeń, do których uprawnieni są pracownicy.

Według niepotwierdzonych informacji "Parkietu", plany zarządu zakładają zachowanie wszystkich licznych dodatków, takich jak czternastka, nagroda z okazji dni górnika i hutnika, premia z tytułu karty górnika i hutnika czy dotacja na pokrycie wydatków szkolnych dla dzieci (tzw. kredkowe).

Czytaj też: KGHM to magnes na pracowników. Nawet 400 chętnych na jedno miejsce

Nowy układ wprowadzi natomiast w spółce nową tabelę płac, z której znikną najniższe stawki, na których i tak nikt już nie jest zatrudniony. Dodatkowo zarząd zaproponował korzystniejszy niż wynegocjowany w styczniu sposób naliczania nagrody z zysku. Jeśli KGHM zarobi więcej niż 1 mld zł, to każde kolejne 50 mln zł ma oznaczać o 0,5 proc. wyższą nagrodę - wylicza dziennik.

Największą zmianą w proponowanym układzie zbiorowym pracy jest kwestia likwidacji deputatów dla emerytowanych pracowników spółki. Zatrudnieni po wejściu w życie nowego ZUZP nie będą otrzymywali świadczenia po przejściu na emeryturę. Obecnie deputat nie tylko przysługuje emerytom, ale po ich śmierci jest wypłacany współmałżonkom.

Czytaj też: KGHM obcina pensje pracownikom. Za dymka w czasie pracy

Nowy ZUZP nie będzie obejmować dyrektorów – ich wynagrodzenia i bonusy mają być uzależnione od wypełniania założonych celów.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Na tych deputatach sa trochę stratni, bo jak napisali na forum pracownicy gowork.pl/opinie_czytaj,30496 to tak z tysiąc stratni będą.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.