Nowy układ pracy w KGHM. Przywileje zostają, ale znikną deputaty

Zarząd KGHM przedstawił przedstawicielom związków zawodowy założenia nowej wersji zakładowego układu zbiorowego pracy, który reguluje m.in. system wynagradzania, jak i określa zakres dodatkowych świadczeń, do których uprawnieni są pracownicy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowy układ pracy w KGHM. Przywileje zostają, ale znikną deputaty

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl/Parkiet

wnp.pl

14 lis 2014 12:53


Według niepotwierdzonych informacji "Parkietu", plany zarządu zakładają zachowanie wszystkich licznych dodatków, takich jak czternastka, nagroda z okazji dni górnika i hutnika, premia z tytułu karty górnika i hutnika czy dotacja na pokrycie wydatków szkolnych dla dzieci (tzw. kredkowe).

Czytaj też: KGHM to magnes na pracowników. Nawet 400 chętnych na jedno miejsce

Nowy układ wprowadzi natomiast w spółce nową tabelę płac, z której znikną najniższe stawki, na których i tak nikt już nie jest zatrudniony. Dodatkowo zarząd zaproponował korzystniejszy niż wynegocjowany w styczniu sposób naliczania nagrody z zysku. Jeśli KGHM zarobi więcej niż 1 mld zł, to każde kolejne 50 mln zł ma oznaczać o 0,5 proc. wyższą nagrodę - wylicza dziennik.

Największą zmianą w proponowanym układzie zbiorowym pracy jest kwestia likwidacji deputatów dla emerytowanych pracowników spółki. Zatrudnieni po wejściu w życie nowego ZUZP nie będą otrzymywali świadczenia po przejściu na emeryturę. Obecnie deputat nie tylko przysługuje emerytom, ale po ich śmierci jest wypłacany współmałżonkom.

Czytaj też: KGHM obcina pensje pracownikom. Za dymka w czasie pracy

Nowy ZUZP nie będzie obejmować dyrektorów – ich wynagrodzenia i bonusy mają być uzależnione od wypełniania założonych celów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

marecki87 2015-01-31 14:17:10

Na tych deputatach sa trochę stratni, bo jak napisali na forum pracownicy gowork.pl/opinie_czytaj,30496 to tak z tysiąc stratni będą.