Niskie wynagrodzenia przekleństwem samorządowców?

- Polska administracja publiczna nie będzie pracować lepiej. Głównie z powodu niskich wynagrodzeń – twierdzi Marek Wójcik, dyrektor w biurze Związku Powiatów Polskich.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Niskie wynagrodzenia przekleństwem samorządowców?

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSamorzadowy.pl

www.portalsamorzadowy.pl

6 paź 2014 13:35


Jego zdaniem dopóki kwestia wysokości płac urzędników będzie tematem wstydliwym, omijanym przez polityków jak najszerszym łukiem, dopóty widoczny już kryzys kadrowy w administracji będzie się pogłębiał.

Czytaj też: Trzy pensje minimalne równa się jedna... w przypadku urzędnika

- Będziemy mieli do czynienia z coraz większą liczbą błędnych decyzji urzędniczych i pogarszaniem się jakości obsługi mieszkańców i przedsiębiorców. Bo w administracji pracują osoby coraz starsze z utrwalonymi nawykami i sfrustrowani niskimi zarobkami oraz ci, którzy nie mają wyjścia, więc przyjmą każdą pracę - ostrzega Marek Wójcik.

Czytaj też: Zasady wynagradzania urzędników są z innej epoki

Wójcik zwraca uwagę na wynagrodzenia urzędników samorządowych na stanowiskach kierowniczych. Wysokość maksymalnego wynagrodzenia jest ograniczona i dlatego, jego zdaniem, np. prezydenci największych miast lub marszałkowie województw mają prawo być sfrustrowani. Efekt? Z pracy w samorządzie rezygnuje wielu wartościowych ludzi.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.