Niezależnie od województwa firmy zagraniczne płacą więcej. O ile?

0 0
Niezależnie od województwa firmy zagraniczne płacą więcej. O ile?
Powyżej mediany wynagrodzeń, które oferowały firmy zagraniczne, znalazły się pensje pracowników w małopolskim, pomorskim i dolnośląskim/ Fot. shutterstock

W firmach z przewaga kapitału zagranicznego można zarobić więcej niż w polskich przedsiębiorstwach. W jakich województwach pracownicy mogą liczyć na wynagrodzenia powyżej mediany?

Połowa pracowników zatrudnionych w przedsiębiorstwach z przewagą kapitału polskiego nie zarabiała więcej niż 3 600 zł brutto miesięcznie.

Firmy krajowe płaciły przeciętnie o około 40 proc. mniej niż firmy z przewagą kapitału zagranicznego, w których połowa pracowników zarabiała poniżej 5 833 zł brutto miesięcznie - podaje Sedlak&Sedlak.

Mediana wynagrodzeń zarówno w firmach z przewagą kapitału zagranicznego, jak i z kapitałem polskim była znacząco niższa niż średnia. Oznacza to, że większość pracowników zarabiała poniżej średniej.

Niezależnie od województwa firmy zagraniczne płacą więcej. Nie jest zaskoczeniem fakt, że najwyższe pensje w 2014 roku otrzymywali pracownicy przedsiębiorstw z przewagą kapitału zagranicznego w województwie mazowieckim.

Powyżej mediany wynagrodzeń, które oferowały firmy zagraniczne, znalazły się pensje pracowników w małopolskim, pomorskim i dolnośląskim.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.