Property News

Nieruchomości komercyjne ważnym uzupełnieniem majątków najbogatszych Polaków

0 0
Nieruchomości komercyjne ważnym uzupełnieniem majątków najbogatszych Polaków

Zgodnie z najnowszym rankingiem 100 najbogatszych Polaków przygotowanych przez tygodnik Wprost wśród najbardziej majętnych rodaków znajduje się kilku inwestorów działających w branży nieruchomości komercyjnych.

Numerem jeden na liście Wprost jest Jan Kulczyk oraz jego syn - Sebastian, który zgodnie z doniesieniami prasowymi w przyszłym roku ma przejąć stery Kulczyk Investments. Łączny majątek Kulczyków szacowany jest na 12,5 mld złotych, z czego 1 miliard złotych to wartość nieruchomości, takich jak: Ufficio Primo, biurowiec Warty, Holland Park oraz kamienica przy ul. Kruczej w Warszawie. Kulczyk planuje także kolejne inwestycje realizowane wraz z Amerykaninem - Larrym Silversteinem.

Trzecie miejsce w rankingu wprost zajmuje Michał Sołowow, m.in. właściciel Echo Investment. Majątek o wartości 7,45 mld pochodzi m.in. ze sprzedaży takich projektów komercyjnych jak: Aquarius Business House czy centrów handlowych w Radomiu, Tarnowie i Piotrkowie Trybunalski.

Piątą pozycję w rankingu Wprost zajmuje Leszek Czarnecki, właściciel m.in. LC Corp. Firma zajmuje się budową obiektów biurowych i mieszkaniowych w całej Polsce. Zrealizowała m.in. najwyższy budynek we Wrocławiu Sky Tower i planuje budować wieżowiec w Katowicach. Majątek Czarneckiego szacowany jest na 4,3 mld złotych.

Numerem sześć na liście jest Grażyna i Roman Karkosikowie. Właściciele m.in. Impexmetalu i Boryszewa nie są jeszcze obecni na rynku nieruchomości komercyjnych. W najbliższym czasie ma jednak wystartować budowa dwóch wieżowców wielofunkcyjnych w Warszawie. Planowana jest także inwestycja komercyjna we Wrocławiu. Majątek Karkosików szacowany jest na 3 mld złotych.

Na ósmej lokacie plasuje się Dariusz Miłek, który jako jedyny wśród 10-tki najbogatszych inwestor działa wyłącznie na rynku nieruchomości komercyjnych i handlu detalicznego. Majątek szacowany na 2,6 mld złotych zdobył m.in. dzięki rozwojowi spółki CCC oraz realizacji centrów handlowych takich jak: Cuprum Arena i Galerii Korona. Miłek posiada także portfel nieruchomości (zabytkowych pałaców i rezydencji) o wartości około 100 mln złotych.

Dziewiątą pozycję zajmuje Grażyna Kulczyk. Zrealizowała m.in. jeden z nowych symboli Poznania - Stary Browar. To centrum handlu, sztuki i biznesu na ponad 120 tys. mkw. powierzchni całkowitej.

Powstało na niej 200 punktów handlowych i gastronomicznych, strefa rozrywki, galeria sztuki, powierzchnie biurowe oraz eksperymentalny hotel - Blow Up Hall 50/50. Inwestycja uhonorowana została m.in. statuetką Top Inwestycje Komercyjne w Przestrzeni Miejskiej 2013 przyznawaną przez Propertynews.pl. Majątek Grażyny Kulczyk szacowany jest na 2,4 mld złotych.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • O ile tylko posiadacie kapitał to można teraz zrobić fajne inwestycje, choćby w SSE. Jartom ma w dalszym ciągu wolną halę w Bieruniu, no ale właśnie - dochodzi kwestia kapitału. Czy firmy w tym momencie posiadają aż takie środki na inwestycje?

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.