Niektórzy menedżerowie wyciągają nawet 60 tys. zł miesięcznie. W której branży jest tak dobrze?

Wraz z popytem na specjalistów, zwiększają się także oferowane im zarobki. Wyższa kadra menadżerska w niektórych branżach może liczyć na zarobki sięgające 60 tys. zł brutto.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Niektórzy menedżerowie wyciągają nawet 60 tys. zł miesięcznie. W której branży jest tak dobrze?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

22 wrz 2015 20:59


Powracająca koniunktura oddziałuje na coraz więcej branż. Rynek, na którym do niedawna dominowali pracodawcy, szybko ewoluuje. Karty zaczynają rozdawać pracownicy. Z raportu „Rynek pracy stałej w Polsce – najbardziej popularne stanowiska i wynagrodzenia 2015” przygotowanego przez Adecco Poland wynika, że potrzeby kadrowe rosną we wszystkich analizowanych sektorach.

Mocniejsza pozycja finansistów

Segmentem, w którym zauważalny jest szczególnie intensywny rozwój są finanse. To efekt utrwalającego się trendu wzrostowego polskiej gospodarki. Rynek wraca do poziomu sprzed kryzysu,
a doświadczenia kilku chudych lat sprawiają, że obecnie pozycja działów finansowych w firmach jest wyjątkowo mocna.

Dla dyrektorów i menedżerów to szansa, ale i wyzwanie. Kwalifikacje wymagane na tych stanowiskach coraz częściej poszerzane są o doświadczenie w doradztwie strategicznym czy znajomość dodatkowych języków obcych. Duże kompetencje przekładają się na satysfakcjonujący poziom wynagrodzeń.

Dane zgromadzone przez ekspertów Adecco Poland wskazują, że dyrektorzy finansowi zarabiają średnio 23 tys. zł brutto, kierownicy ds. kontrolingu 18 tys. zł, a główni księgowi ok. 11 tys. zł.

Modernizacja infrastruktury kołem napędowym TSL

Z optymizmem w najbliższą przyszłość mogą patrzeć również specjaliści z branży TSL. Przychody firm transportowych rosną stabilnie, czemu sprzyjają niskie ceny ropy naftowej oraz niewysoki kurs złotego.

Do tego dochodzi dynamicznie rozwijająca się infrastruktura. Nowe drogi, linie kolejowe, modernizowane porty morskie i nowo powstające lotniska umacniają pozycję Polski jako kluczowego dla tej części Europy kraju tranzytowego.

Rozwój całego sektora nierozerwalnie wiąże się z potrzebą poszerzania kadr, a popyt na fachowców nie jest w pełni równoważony przez odpowiednio wykwalifikowanych kandydatów. To sprzyja pracownikom, który mogą liczyć na coraz wyższe płace.

Z raportu Adecco Poland wynika, że dyrektorzy logistyki zarabiają średnio ok. 35 tys. zł brutto. Kierownicy spedycji mogą liczyć na zarobki przekraczające 10 tys. zł (średnio 11 tys. w przypadku spedycji morskiej, 12 tys. – drogowej i 13,5 tys. – lotniczej), a początkujący w branży specjaliści ds. logistyki otrzymują wynagrodzenie w wysokości 5 tys. zł.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.