Niebezpieczeństwo niskich płac

0 0
Niebezpieczeństwo niskich płac
Inwestorów zagranicznych przyciągają do Polski ulgi oraz niespotykane już w UE specjalne strefy ekonomiczne. /Fot. Fotolia

- Udział płac w PKB w Polsce w 2014 r. wyniósł 46 proc., czyli - zaraz po Litwie - najmniej w Unii Europejskiej - wylicza w najnowszym raporcie Fundacja Kaleckiego.

Jak donosi "Gazeta Wyborcza" eksperci Fundacji Kaleckiego podkreślają, iż obecna struktura inwestycji zagranicznych konserwuje model rozwojowy oparty na niskich kosztach pracy, co może skutkować utrzymaniem peryferyjnej roli Polski w światowej gospodarce.

- Dla wielu zagranicznych firm Polska stanowi źródło dobrze wykwalifikowanych i równocześnie tanich pracowników. Inwestorów zagranicznych przyciągają ulgi oraz niespotykane już w Unii Europejskiej specjalne strefy ekonomiczne - można przeczytać w raporcie.

Zdecydowana większość pracujących za granicą chce tam zostać. 90 proc. z nich wskazuje, że ich sytuacja materialna znacznie się poprawiła po wyjeździe z Polski. Głównym powodem emigracji nie jest wcale brak pracy w kraju, ale zbyt niskie zarobki.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.