Nie tylko Polacy mają kłopot z negocjowaniem wynagrodzeń

Tylko co piąty pracownik (19 proc.) czuje się pewnie negocjując z przyszłym pracodawcą wysokość wynagrodzenia – wynika z globalnej ankiety Monster.com. Jednak prawie dwa razy więcej badanych (36 proc.) odczuwa w takiej sytuacji dyskomfort.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nie tylko Polacy mają kłopot z negocjowaniem wynagrodzeń

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

26 maj 2014 11:44


Monster.com zapytał użytkowników swojego portalu na całym świecie o to, czy czuli się swobodnie negocjując wysokość wynagrodzenia w trakcie rozmowy rekrutacyjnej. W ankiecie wzięło udział ponad 3500 użytkowników. Co się okazało?

19 proc. respondentów czuło się komfortowo, 23 proc. odpowiedziało, że raczej swobodnie rozmawiali na ten temat, 22 proc. stwierdziło, że była to dla nich sytuacja nie do końca komfortowa, a 36 proc. respondentów odczuwało duży dyskomfort.

Czytaj też: Polaków rozmowy o zarobkach. Tak szczerze jeszcze nie było

Negocjacje wynagrodzeń nie stanowią problemu dla mieszkańców Indii - ponad połowa nie obawia się podjąć z pracodawcą tego trudnego tematu, a tylko 24 proc. czuje się wtedy niezręcznie. Jest to najniższy odsetek na świecie. Z kolei w Europie tylko 30 proc. Francuzów i 28 proc. Holendrów nie jest skrępowanych dyskusją o swoich oczekiwaniach finansowych.

Mieszkańcy Ameryki Północnej deklarują największy brak swobody podczas negocjacji wynagrodzeń. Ponad połowa Kanadyjczyków wykazuje niechęć do rozmów z potencjalnym pracodawcą na ten temat, a 40 proc. Amerykanów wręcz go unika, uznając za kłopotliwy. Podobnie zachowują się badani z Polski - ponad 70 proc. odczuwa dyskomfort negocjując wynagrodzenie, z czego prawie połowa określa go jako duży.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.