Nie ma co ufać statystykom. Szczególnie w kwestii wynagrodzeń

0 0
Nie ma co ufać statystykom. Szczególnie w kwestii wynagrodzeń

Idąc na spacer z psem mamy statystycznie po trzy nogi, co nie oznacza, że te dane są zgodne z rzeczywistością. Tak też należy traktować wszelkie uśrednione liczby podawane przez instytucje statystyczne.

Reporterzy "Dziennika Zachodniego" postanowili stworzyć "Śląską Listę Płac", w której zweryfikują, czy dane statystyczne podawane m.in. przez GUS na temat wynagrodzeń są wiarygodne.

Według nich średnie wynagrodzenie w województwie śląskim, w sektorze przedsiębiorstw, przekroczyło 4 100 zł. MEN z kolei przekonuje, że nauczyciel dyplomowany zarabia prawie 5 tys. zł. A średnia płaca w regionie za pierwszą płacę wynosi 2021 zł. Czy aby na pewno tak jest?

"Dziennik Zachodni" podaje, że wielu pracowników - na przykład sektora handlowego - nawet z kilkuletnim stażem na koniec miesiąca może liczyć na wypłatę w wysokości 1600 zł brutto.

Na Śląsku nie brakuje jednak krezusów. Jak podaje "DZ" mieszka tu blisko 2 tys. milionerów. Optymistyczne statystyki GUS mogą zawyżać zarobki specjalistów i kadry kierowniczej, które wielokrotnie przekraczają średnią.

Nieźle miewają się również kieszenie burmistrzów, wójtów i prezydentów na konto których wpada co miesiąc od 9 do 12 tys. zł.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.