Nie będzie górnego limitu zarobków dla 500+

Elżbieta Rafalska powiedziała, że program 500 zł plus nie przewiduje górnego limitu zarobków, który eliminowałby możliwość starania się o wsparcie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nie będzie górnego limitu zarobków dla 500+

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl

27 sty 2016 9:00


– Kryterium dochodowe programu absolutnie się nie zmienia. Niezmienny jest fakt, że od drugiego dziecka i na każde kolejne otrzymuje się świadczenie w wysokości 500 zł bez konieczności składania oświadczenia o dochodach rodziny i że granicznym momentem, do którego otrzymuje się świadczenie jest ukończenie 18. roku życia – powiedziała minister Elżbieta Rafalska w wywiadzie dla "Jedynki" Polskiego Radia.

Podkreśliła, ze nie będzie górnego limitu zarobków, który eliminowałby możliwość starania się o wsparcie.

– Wprowadzenie górnego progu, np. 5 tys. zł na rodzinę spowodowałoby, że oszczędności z systemu wyniosłyby 81 mln zł, natomiast koszt obsługi pozostałych 3 mln Polaków, którzy musieliby wtedy składać oświadczenia o dochodach wyniósłby 76 mln zł. Różnica prawie skonsumowałaby koszty tej obsługi – powiedziała.

Przypomniała, że w sytuacji marnotrawienia środków, pracownik socjalny będzie miał możliwość zamiany świadczenia pieniężnego na pomoc rzeczową bądź usługę.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Katowice 15 listopada 2017

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.