Nawet 150 zł za jeden wieczór. Tyle może zarobić promotor klubu

Promotor klubu to osoba, która zachęca przechodniów od odwiedzenia lokalu. Zawód ten staje się coraz bardziej popularny. Ile można zarobić w tym fachu?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nawet 150 zł za jeden wieczór. Tyle może zarobić promotor klubu

PODZIEL SIĘ


Autor: jk, mat. pras.

13 sty 2015 10:07


Zawód promotora klubu cieszy się dużym zainteresowaniem osób młodych, które mogą pogodzić go ze studiami. Wynagrodzenia w tej branży najczęściej zależą od stawki godzinowej i prowizji od liczby pozyskanych klientów.

Promotor podczas pracy rozdaje przechodniom ulotki, które upoważniają do skorzystania z określonej promocji. Pracodawca podlicza, ile takich zaproszeń zostało wykorzystanych i na tej podstawie wypłaca pracownikom premie.

Czytaj też: Wynagrodzenia na świecie coraz wyższe. W Europie wzrosną w 2015 r. o 3,1 proc. A w Polsce?

Poniższy schemat, przygotowany przez firmę Sedlak&Sedlak, przedstawia minimalne, średnie i maksymalne wynagrodzenie promotorów. Zarobki te były liczone dla stawki godzinowej wynoszącej od 8 zł do 10 zł, oraz premii wynoszącej 0,50 zł za pozyskanego klienta. Uwzględniony został pięciogodzinny czas pracy. Są to wartości przybliżone.

Kwota 40 zł, to minimalne wynagrodzenie, które dostają zazwyczaj pracownicy promocji w dniu, w którym ruch w okolicach klubu jest niewielki. Widełki 70-90 zł to przeciętne wynagrodzenia w zwykłe weekendy.

Czytaj też: Eksperci: Znaczne zmniejszenie luki płacowej między pracownikami a prezesami jest niemożliwe

Górnej granicy nie da się tak łatwo określić, kwota podawana przez nas dotyczy 5 godzin pracy przy stawce 10 zł i 100 pozyskanych klientach. Kwoty powyżej 100 zł osiągają pracownicy w dni takie jak Halloween, Andrzejki, długie weekendy itp.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.