Nauczyciele dyplomowani dostaną dodatek motywacyjny. Ile wyniesie?

Nauczyciele dyplomowani będą dostawać dodatek motywacyjny - proponuje MEN w projekcie ustawy o finansowaniu zadań oświatowych. Warunkiem jest co najmniej trzyletni okres pracy w szkole od dnia nadania stopnia nauczyciela dyplomowanego i z wyróżniająca ocena pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nauczyciele dyplomowani dostaną dodatek motywacyjny. Ile wyniesie?

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSamorzadowy.pl (AW)/AT

www.portalsamorzadowy.pl

13 wrz 2017 11:49


• Projekt stosownej ustawy przyjęty został 12 września br. przez Radę Ministrów i skierowany zostanie do prac w Parlamencie.

• Zgodnie z proponowaną zmiana, dodatek za wyróżniającą pracę po raz pierwszy nauczyciele dyplomowani będą mogli otrzymać od 1 września 2020 r.

• W docelowej wysokości otrzymają go od 1 września 2022 r. Do tego czasu wysokość dodatku ma corocznie sukcesywnie wzrastać.

Resort edukacji szacuje, że od 1 września 2020 r. do 31 sierpnia 2022 r. dodatkowe pieniądze za wyróżniającą pracę wypłacane mają być w wysokości:

- około 95 zł, tj. 3 proc. kwoty bazowej – od 1 września 2020 r. do 31 sierpnia 2021 r.

- około 190 zł, tj. 6 proc. kwoty bazowej – od 1 września 2021 r. dnia 31 sierpnia 2022 r.

- około 500 zł, tj. 16 proc. kwoty bazowej – od 1 września 2022 r.

Jak wynika z projektu, praca nauczycieli, w tym także nauczycieli dyplomowanych, co do zasady, oceniana będzie co trzy lata. Kryteria tej oceny zostaną określone w nowym rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej. W przypadku uzyskania kolejnej oceny pracy na niższym poziomie, nauczyciel utraci prawo do tego dodatku.

Czytaj też: Nauczyciele dostaną dodatki, ale dłużej będą awansować

Docelowo wysokość dodatku będzie równa 16 proc. kwoty bazowej określonej dla nauczycieli corocznie w ustawie budżetowej.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.