Najbardziej opłaca się być szefem w ubezpieczeniach i IT

0 0
Najbardziej opłaca się być szefem w ubezpieczeniach i IT
Nieznacznie poniżej 6 200 zł zarabiali kierownicy laboratoriów, kierownicy do spraw obsługi klienta, czy kierownicy serwisu/ Fot. pixabay

Połowa kierowników w 2014 roku zarabiała przynajmniej 6 200 zł. W której branży szefowie dostawali najwięcej?

Osoba zatrudniona na szczeblu kierowniczym musiała pracować dwa miesiące, aby otrzymać miesięczną średnią dla dyrektorów i niespełna 9 dni, by zarobić przeciętną pensję pracownika szeregowego.

Wskaźnik gender pay gap, czyli procentowa różnica między zarobkami kobiet i mężczyzn, w przypadku stanowisk kierowniczych wyniósł ponad 13,5 proc. Jednak im wyższe zarobki, tym luka płacowa niższa.

Połowa kobiet zarabiała w 2014 roku od 3 900 do 8 800 zł, a zarobki 50 proc. mężczyzn na tym szczeblu mieściły się w przedziale 4 500 – 10 020 zł.

Nie jest zaskoczeniem, że najwyższe wynagrodzenia dostawali kierownicy w branży IT. Tam na szczeblu kierowniczym mediana wyniosła 9 tys. zł.

Nieznacznie niższe zarobki były w bankowości i ubezpieczeniach. Na drugim biegunie znaleźli się kierownicy zatrudnieni w kulturze i sztuce. Wynagrodzenie co drugiego zatrudnionego na szczeblu kierowniczym nie przekroczyło 3 780 zł.

Dwukrotność mediany ogólnopolskiej dla stanowisk kierowniczych otrzymywali architekci – projektanci systemów IT oraz kontrolerzy finansowi pracujący na szczeblach kierowniczych.

Nieznacznie poniżej 6 200 zł zarabiali kierownicy laboratoriów, kierownicy do spraw obsługi klienta, czy kierownicy serwisu. Najniższe wynagrodzenie w tej grupie otrzymywali kierownicy sklepów małopowierzchniowych i kierownicy punktów/oddziałów sprzedaży.

* Materiał został opracowany przez Sedlak&Sedlak.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.