Najbardziej opłaca się być szefem w ubezpieczeniach i IT

Połowa kierowników w 2014 roku zarabiała przynajmniej 6 200 zł. W której branży szefowie dostawali najwięcej?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Najbardziej opłaca się być szefem w ubezpieczeniach i IT

PODZIEL SIĘ


Autor: jk, mat. pras.

5 lut 2015 10:25


Osoba zatrudniona na szczeblu kierowniczym musiała pracować dwa miesiące, aby otrzymać miesięczną średnią dla dyrektorów i niespełna 9 dni, by zarobić przeciętną pensję pracownika szeregowego.

Wskaźnik gender pay gap, czyli procentowa różnica między zarobkami kobiet i mężczyzn, w przypadku stanowisk kierowniczych wyniósł ponad 13,5 proc. Jednak im wyższe zarobki, tym luka płacowa niższa.

Połowa kobiet zarabiała w 2014 roku od 3 900 do 8 800 zł, a zarobki 50 proc. mężczyzn na tym szczeblu mieściły się w przedziale 4 500 – 10 020 zł.

Nie jest zaskoczeniem, że najwyższe wynagrodzenia dostawali kierownicy w branży IT. Tam na szczeblu kierowniczym mediana wyniosła 9 tys. zł.

Nieznacznie niższe zarobki były w bankowości i ubezpieczeniach. Na drugim biegunie znaleźli się kierownicy zatrudnieni w kulturze i sztuce. Wynagrodzenie co drugiego zatrudnionego na szczeblu kierowniczym nie przekroczyło 3 780 zł.

Dwukrotność mediany ogólnopolskiej dla stanowisk kierowniczych otrzymywali architekci – projektanci systemów IT oraz kontrolerzy finansowi pracujący na szczeblach kierowniczych.

Nieznacznie poniżej 6 200 zł zarabiali kierownicy laboratoriów, kierownicy do spraw obsługi klienta, czy kierownicy serwisu. Najniższe wynagrodzenie w tej grupie otrzymywali kierownicy sklepów małopowierzchniowych i kierownicy punktów/oddziałów sprzedaży.

* Materiał został opracowany przez Sedlak&Sedlak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.