www.raportplacowy.pl

Na życie zarabiają językiem obcym. Jak są wynagradzani?

0 0
Na życie zarabiają językiem obcym. Jak są wynagradzani?

- Najwięcej mogą zarobić osoby, które mają przynajmniej 4-letnie doświadczenie w zawodzie tłumacza - mówi Magdalena Pluta, menedżer z firmy Skrivanek.

Najświeższe dane płynące z Raportu Płacowego "Jesień 2013" Advisory Group Test Human Resources pokazują, że osoby zajmujące się dokonywaniem tłumaczeń pisemnych i ustnych w firmach, zarabiają średnio 4457 zł brutto na miesiąc. 25 proc. z nich może jednak liczyć na o wiele wyższe zarobki - nie mniejsze niż 5343 zł brutto miesięcznie, a co czwarty tłumacz zatrudniony w firmie zarobi nie więcej niż 3511 zł brutto każdego miesiąca.

Od czego zależy wysokość wynagrodzenia tłumaczy?

- Podstawowa kwestia to języki, w których specjalizują się tłumacze. Jeśli jest to język mało popularny i jest niewiele osób mogących pochwalić się jego znajomością to oczywiście zarobki będą wyższe - mówi Magdalena Pluta. - Jednak trzeba liczyć się też z tym, że może być też mniej ofert pracy dla tłumaczy o znajomości mniej popularnych języków - zaznacza.

Ekspertka zwraca również uwagę, że znaczenie dla wysokości wynagrodzeń tłumaczy ma nie tylko na doświadczenie i że przydadzą się również dodatkowe certyfikaty potwierdzające konkretną specjalizację językową.

Czytaj też: Kolekcjonerzy certyfikatów muszą przemyśleć swoją strategię

- Co ciekawe, wcale nie jest powiedziane, że tłumacze z dużych miast zarabiają najwięcej. Często brak konkurencji na lokalnym rynku może przyczynić się do bardziej atrakcyjnych warunków zatrudnienia - wyjaśnia Pluta.

- Natomiast ostatnią kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, to rodzaj usług tłumaczeniowych świadczonych przez tłumacza. Zdecydowana większość tłumaczy w Polsce to tłumacze pisemni, ustnych jest nieco mniej, więc mogą oni liczyć na większe zarobki - podsumowuje Pluta.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.