Mniejsze wynagrodzenia w komisjach

Minister Administracji i Cyfryzacji, zamierza ustalić wysokość wynagrodzenia członków i personelu pomocniczego komisji regulacyjnych działających na podstawie ustaw o stosunku Państwa do kościołów oraz związków wyznaniowych w latach 2014-2015.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Mniejsze wynagrodzenia w komisjach

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSamorzadowy.pl (bad)

www.portalsamorzadowy.pl

20 lis 2013 8:24


Z projektu rozporządzenia, który znajdziecie w multimediach wynika, że wynagrodzenia członków komisji zostaną zdecydowanie ograniczone w stosunku do regulacji, które do tej pory obowiązują. Wysokość wynagrodzenia członków i personelu pomocniczego komisji regulacyjnych ma w okresie od dnia 1 stycznia 2014 do dnia 31 grudnia 2015 wynieść 37,43 proc. wynagrodzeń określonych w odpowiednich aktach prawnych.

Minister Administracji i Cyfryzacji potrzebę utrzymania obniżonych stawek wynagrodzeń w latach 2014 i 2015 uzasadnia tym, że są one w całości finansowane z budżetu państwa.

Przepisy, które do tej pory określały wysokość wynagrodzenia członków i personelu pomocniczego komisji regulacyjnych zawierają: rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie szczegółowego trybu postępowania regulacyjnego przed Międzykościelną Komisją Regulacyjną, rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie szczegółowego trybu postępowania Komisji Regulacyjnej do Spraw Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, zarządzenie Ministra-Szefa Urzędu Rady Ministrów w sprawie szczegółowego trybu postępowania regulacyjnego w przedmiocie przywrócenia osobom prawnym Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Rzeczypospolitej Polskiej własności nieruchomości lub ich części oraz zarządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie szczegółowego trybu działania Komisji Regulacyjnej do Spraw Gmin Wyznaniowych Żydowskich.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.