wnp.pl

Minimalna stawka za godzinę pracy, Lewiatan: Potrzebne dłuższe vacatio legis

0 0
Minimalna stawka za godzinę pracy, Lewiatan: Potrzebne dłuższe vacatio legis
Zdaniem Lewiatana nowelizacja ustawy o minimalnym wynagrodzeniu może budzić wątpliwości co do zgodności z Kodeksem Cywilnym (fot.PTWP)

- Jeżeli rząd będzie kontynuował pracę nad projektem, to musi pamiętać o odpowiednim okresie przejściowym, co pozwoli na waloryzację kontraktów w toku oraz właściwe skalkulowanie budżetów w nowych przetargach publicznych - uważa Konfederacja Lewiatan.

Zdaniem Lewiatana nowelizacja ustawy o minimalnym wynagrodzeniu – ustalająca najniższą stawkę godzinową na poziomie 12 zł brutto dla zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych – może budzić wątpliwości co do zgodności z Kodeksem Cywilnym.

Wiodącym celem rządu powinno być szerokie stosowanie umów o pracę – zwłaszcza w sektorze zamówień publicznych. Jeśli jednak rząd będzie dalej pracował nad nowelizacją, to konieczne jest uwzględnienie odpowiedniego vacatio legis – pozwoli ono na waloryzację kontraktów w toku oraz właściwe skalkulowanie budżetów w nowych przetargach publicznych.

Czytaj też: Minimalna stawka godzinowa, Rafalska: Ustawa może obowiązywać od września

- Nowelizacja musi uwzględniać przepisy, które zobligują zamawiających do kalkulowania budżetów w oparciu o minimalną stawkę godzinową. Kluczowe będzie, by każdy zamawiający w każdym przetargu publicznym zastosował stawkę 12 zł za godzinę od momentu obowiązywania nowych regulacji - podało w komunikacie stowarzyszenie.

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.