Miliarderów wciąż przybywa, a ich majątki stale rosną. Szczególnie kobiet

0 0
Miliarderów wciąż przybywa, a ich majątki stale rosną. Szczególnie kobiet

W ciągu ostatnich 5 lat liczba miliarderów wzrosła o 60 proc. Obecnie jest na świecie 2 tys. 170 miliarderów, których fortuna sięga 6,5 biliona dolarów. Okazuje się również, że to kobiety są bogatsze od mężczyzn - tak wynika z najnowszego raportu "Billionaire Census 2013", przygotowanego przez szwajcarski bank UBS i singapurską firmę Wealth-X.

Choć wśród miliarderów pań jest zdecydowanie mniej - bo tylko 13 proc. - ich majątki są średnio wyższe od fortuny mężczyzn o 200 mln dolarów - opisuje wyniki raportu magazyn "Foreign Policy".

Jak dorobili się takich fortun? 60 proc. z nich do finansowej potęgi doszło samodzielnie - najwięcej z nich (89 proc.) mieszka w Chinach. Natomiast 20 proc. miliarderów odziedziczyło majątek.

Jaki jest profil przeciętnego miliardera? Ma 67 lat i jest wartym ok. 3 miliardy dolarów mężczyzną, który uwielbia lotnictwo, podróże czy grę w golfa. W polu jego zainteresowań jest również sztuka i nieruchomości.

Na co wydaje swój majątek? Na dobra luksusowe: jachty, odrzutowce, dzieła sztuki, antyki, odzież i kolekcjonerskie samochody. Miliarderzy nie zapominają jednak o wspieraniu szczytnych ceków - jak wynika z raportu - średnio każdy z nich wydaje 32 miliony dolarów rocznie na cele charytatywne (tak było w ostatnich trzech latach).

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.