Miliarderów wciąż przybywa, a ich majątki stale rosną. Szczególnie kobiet

W ciągu ostatnich 5 lat liczba miliarderów wzrosła o 60 proc. Obecnie jest na świecie 2 tys. 170 miliarderów, których fortuna sięga 6,5 biliona dolarów. Okazuje się również, że to kobiety są bogatsze od mężczyzn - tak wynika z najnowszego raportu "Billionaire Census 2013", przygotowanego przez szwajcarski bank UBS i singapurską firmę Wealth-X.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Miliarderów wciąż przybywa, a ich majątki stale rosną. Szczególnie kobiet

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Foreign Policy

7 lis 2013 11:59


Choć wśród miliarderów pań jest zdecydowanie mniej - bo tylko 13 proc. - ich majątki są średnio wyższe od fortuny mężczyzn o 200 mln dolarów - opisuje wyniki raportu magazyn "Foreign Policy".

Jak dorobili się takich fortun? 60 proc. z nich do finansowej potęgi doszło samodzielnie - najwięcej z nich (89 proc.) mieszka w Chinach. Natomiast 20 proc. miliarderów odziedziczyło majątek.

Jaki jest profil przeciętnego miliardera? Ma 67 lat i jest wartym ok. 3 miliardy dolarów mężczyzną, który uwielbia lotnictwo, podróże czy grę w golfa. W polu jego zainteresowań jest również sztuka i nieruchomości.

Na co wydaje swój majątek? Na dobra luksusowe: jachty, odrzutowce, dzieła sztuki, antyki, odzież i kolekcjonerskie samochody. Miliarderzy nie zapominają jednak o wspieraniu szczytnych ceków - jak wynika z raportu - średnio każdy z nich wydaje 32 miliony dolarów rocznie na cele charytatywne (tak było w ostatnich trzech latach).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.