Mieszkanie Plus, Szydło, PiS: Szansa na własne M dla słabiej zarabiających Polaków

0 0
Mieszkanie Plus, Szydło, PiS: Szansa na własne M dla słabiej zarabiających Polaków
W programie Mieszkanie Plus nie będzie granicy wieku, ale będzie kryterium dochodowe. (fot. KPRM/domena publiczna)

- W tym programie, który jest dedykowany dla wszystkich Polaków uwzględniliśmy sytuację różnych grup obywateli. Bardzo poważnie traktujemy w tym programie klasę średnią. Wielu z tej klasy, mimo zarobów, godnych zarobków nie może bez kredytu uzyskać mieszkania - powiedziała premier Beata Szydło w piątek (3 czerwca) podczas konferencji, prezentującej szczegóły programu Mieszkanie Plus.

Rząd przedstawił najważniejsze założenia programu Mieszkanie Plus, który ma dać szansę na własne lokum tym, którzy dotychczas nie mogli sobie na nie pozwolić.

- To projekt, który zmieni sytuację mieszkaniową w Polsce. (...) Dzisiaj szacuje się, że do 40 proc. obywateli nie ma zdolności kredytowej i nie może kupić mieszkania - powiedział Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa.

Jak podkreśliła premier Beata Szydło, godne zarobki, wsparcie rodzin i mieszkanie, to jest coś, czego oczekują Polacy.

- We wcześniejszych programach wprowadzano granicę wieku. My takiej granicy nie wprowadzamy - mówiła Beata Szydło. - Będą jednak pewne kryteria. Będą brane pod uwagę dochody - podkreśliła.

Czytaj też: Ile na czynsz musi pracować mieszkaniec Warszawy, a ile Berlina?

Program Mieszkanie Plus zakłada wybudowanie tanich mieszkań na wynajem dla osób, którym nie przysługuje mieszkanie komunalne, jednak ich zarobki nie są wystarczające, aby mogli pozwolić sobie na wynajem mieszkania na rynku komercyjnym czy starać się o kredyt hipoteczny.

Czynsz w oferowanych przez państwo mieszkaniach miałby być stabilny i niższy niż na rynku komercyjnym (od 10 do 20 zł za m kw.)

W dłuższej perspektywie istniałaby możliwość wynajmu takiego mieszkania z opcją „dojścia do własności”, a koszt spłaty takiego mieszkania miałby być znacznie niższy niż zakup na rynku.

Więcej informacji na temat programu oraz najświeższe komentarze i opinie możecie śledzić w serwisie parlamentarny.pl.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Jak się chce to wszystko można , tylko trzeba myśleć dalej niż koniec własnego nosa !Brawo pis dobra zmiana!Nareszcie standardy europejskie. a KOD niech siedzi na marszach i patrzy w swoją świetlaną przeszłość .

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.