Michael Page: Najlepiej zarabiają sprzedawcy i marketingowcy w branży FMCG i IT

0 0

- Znakiem naszych czasów jest skokowy wzrost zapotrzebowania na ekspertów ds. marketingu on-line - mówi Paweł Woźniak, menedżer zespołu sprzedaży i marketingu z Michael Page.

Trend digitalizacji spowodował zainteresowanie pracodawców kierownikami marketingu internetowego posiadającymi szeroką wiedzę sektorową i wysoką umiejętność przekładania swoich działań na realne wyniki sprzedaży. Na stanowiskach tych mile widziane jest posiadanie umiejętności technicznych oraz zainteresowań dotyczących szeroko pojętej tematyki internetowej i mobilnej.

Jak podaje Przegląd Wynagrodzeń 2013/2014 Michael Page w sprzedaży i marketingu aktualne wynagrodzenie miesięczne brutto kierownika marketingu internetowego w firmie z sektora handlu detalicznego wynosi od 12 do 22 tys. zł, a dyrektora marketingu w firmie z sektora dóbr konsumenckich od 20 do 40 tys. zł.

W ciągu minionych 12 miesięcy poziom wynagrodzeń na stanowiskach handlowych i marketingowych charakteryzowała duża stabilność. Niewielkie wzrosty jakie miały miejsce dotyczyły przede wszystkim branży FMCG oraz IT. W tym czasie wiele firm rezygnowało nie tylko z podwyżek uposażenia swoich pracowników, ale także z oferowania im dodatków pozapłacowych.

Pojawiły się również redukcje zdublowanych etatów. W takich przypadkach pracownicy pozostający w organizacjach mogli liczyć na wzrost wynagrodzenia wynikający z przydzielenia im nowych zadań.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.