Marnie, marniej, ale nie najmarniej. Czyli jak wiedzie się kobietom na rynku pracy

0 0
Marnie, marniej, ale nie najmarniej. Czyli jak wiedzie się kobietom na rynku pracy

Kobiety stanowią 51,6 proc. polskiego społeczeństwa, a według prognoz ich siła ekonomiczna w światowej gospodarce wzrośnie do 2017 r. o jedną trzecią. Ale to nie koniec zmian.

Z badań statystycznych wynika także, że zwiększy się też decyzyjność kobiet w sferze prywatnej i publicznej. To wszystko rodzi określone konsekwencje i pewne wyzwania, które stały się przedmiotem dyskusji wśród przedstawicieli Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, partnerów społecznych, ośrodków akademickich i naukowych oraz organizacji kobiecych.

Zainteresowani tematyką spotkali się na konferencji „Dialog damsko-męski na rynku pracy", która odbyła się 25 marca br., w CPS „Dialog". Podczas spotkania omawiano m. in. problemy związane z aktualną sytuacją na rynku pracy.

Poruszenie wzbudziło wystąpienie Dyrektora Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych prof. Kazimierza Frieske: „Być kobietą - marnie, marniej, ale nie najmarniej". Profesor postawił tezę, że generalnie kobietom wiedzie się marnie - niewykluczone, że w Europie w ostatnich latach nieco marniej - ale w Polsce wcale nie jest im najgorzej.

Na spotkaniu pojawili się m. in. Dyrektor CPS „Dialog" Iwona Zakrzewska, oraz Sekretarz Stanu w MPiPS Jacek Męcina, który otwierając spotkanie podkreślił znaczenie tematu w kontekście dialogu społecznego.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.