Maria Wasiak przekazała swoją odprawę z PKP na cele dobroczynne

0 0
Maria Wasiak przekazała swoją odprawę z PKP na cele dobroczynne
Maria Wasiak (fot.PTWP)

Nowa minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak przekazała 510 tys. zł, które dostała w ramach odprawy z PKP SA, na cele dobroczynne - wynika z jej oświadczenia. Podkreśliła, że to wyraz jej "osobistego wsparcia" dla premier.

"Informuję, że podjęłam decyzję o przekazaniu całej kwoty otrzymanej tytułem odprawy w związku z odwołaniem mnie, po dziesięciu latach pełnienia funkcji członka zarządu spółki PKP S.A., na cele Stowarzyszenia Centrum Młodzieży Arka w Radomiu" - napisała m.in. Wasiak.

Czytaj też: Nieoficjalnie: Maria Wasiak jednak zwróci odprawę

Dodała, aby traktować jej decyzję jako wyraz osobistego wsparcia dla premier Ewy Kopacz "w pełnieniu trudnej misji jakiej się Pani Premier podjęła, przyjmując obowiązki Prezesa Rady Ministrów".

"Moja decyzja nie oznacza podważenia sensowności i potrzeby zatrudniania w podmiotach gospodarczych, których udziałowcem jest Skarb Państwa osób o wysokich kwalifikacjach z wynagrodzeniem odpowiadającym stawkom rynkowym. Według mojego głębokiego przekonania sprzyja to bowiem najlepiej rozumianej misji dobrego zarządzania majątkiem spółki" - podkreśliła minister infrastruktury i rozwoju.

PKP SA tłumaczyło w środę, że odprawa w wysokości 510 tys. zł brutto była dwunastokrotnością pensji jaką zarabiała Wasiak jako członek zarządu spółki i wynikała z kontraktu. Wypłata nastąpiła w sposób automatyczny ze środków PKP SA.

Spółka dodała, że Wasiak obejmując nowe stanowisko zrzekła się nagród za rok 2014.

Nowa minister infrastruktury i rozwoju była szefową spółki PKP Przewozy Regionalne (2001-2002), a potem dyrektorem biura prywatyzacji. W grudniu 2010 roku, gdy w związku z bałaganem przy wprowadzaniu nowego rocznego rozkładu jazdy pociągów stanowisko prezesa PKP stracił Andrzej Wach, objęła obowiązki szefa tej spółki. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PKP powołało ją na stanowisko prezesa w maju 2011 r. W kwietniu 2012 r. jej miejsce zajął Jakub Karnowski, a Wasiak została wiceprezesem PKP SA. W zeszły piątek nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy PKP SA odwołało ją z tego stanowiska. W poniedziałek została powołana w skład rządu Ewy Kopacz, jako minister infrastruktury i rozwoju.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • A faktycznie ile się zrzekła po opodatkowaniu odprawy?

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

POLECAMY W SERWISACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.