Kto w Polsce zarabia najlepiej?

0 0
Kto w Polsce zarabia najlepiej?
Specjaliści IT to najlepiej zarabiająca w Polsce grupa zawodowa z przeciętną pensją 5,7 tys. złotych miesięcznie. (Fot. Fotolia)

Najwyższe wynagrodzenia mają informatycy na Mazowszu - prawie 7 tys. zł brutto miesięcznie. Najgorzej, tylko 2,2 tys. zł, zarabiają pracownicy placówek kulturalno-oświatowych na Pomorzu Zachodnim.

Specjaliści IT to najlepiej zarabiająca w Polsce grupa zawodowa z przeciętną pensją 5,7 tys. złotych miesięcznie - pisze "Gazeta Polska Codziennie", powołując się na najnowsze badania wynagrodzeń w naszym kraju.

Na drugim miejscu za sektorem IT jest bankowość ze średnią pensją 5 tys. zł brutto. Trzecie miejsce zajęła telekomunikacja - 4,8 tys. złotych.

Na końcu zestawienia znajdują się pracownicy usług dla ludności oraz kultury z płacami rzędu 2,9 tys. złotych. Na trzecim od końca miejscu znalazły się płace sektora publicznego - 3,1 tys. zł miesięcznie.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • ehh. zarobki to ważna sprawa, ale gdzie jest ta praca? gdzie na pewno można znaleźć zatrudnienie: blogimpel.pl/10-najgoretszych-zawodow-2016-r/
  • Na ten sam temat ukazała się informacja na stronie finanse.wp.pl. Tam jednak jest mowa nie o ŚREDNIM poziomie wynagrodzeń, a o poziomie ŚRODKOWYM (o medianie!). Jest to różnica dość istotna. Jednak i tam i tu zabrakło porównania poziomów płac z kosztami utrzymania przeciętnej (czteroosobowej) rodziny w Polsce. Bez tego kryterium możemy oczywiście cieszyć się z każdego wzrostu płac, ale nie zapominajmy o tym, że obiektywną ocenę wynagrodzeń umożliwia ich porównanie z minimum socjalnym, które określa granicę ubóstwa. Np we wrześniu 2015 roku granicę tą wyznaczała kwota 4803 zł (brutto) miesięcznie. Łatwo to sprawdzić na stronach Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych...

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.