Kosiniak-Kamysz: Emerytom potrzebne jest wsparcie

0 0
Kosiniak-Kamysz: Emerytom potrzebne jest wsparcie
Władysław Kosiniak-Kamysz proponuje wprowadzenie specjalnego dodatku dla tych, którzy mają niskie świadczenie emerytalne, rentowe, świadczenia przedemerytalne i renty socjalne. /Fot. Flickr, Pedro Ribeiro Simões, CC2.0

Jak zapowiedział szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, jego partia złoży projekt o jednorazowym dodatku do niskich emerytur i rent. Dodał, że wsparcie będzie dotyczyło zarówno ubezpieczonych zarówno w ZUS i KRUS.

Kosiniak-Kamysz zaznaczył na wtorkowym (17 listopada) briefingu w Sejmie, że emerytom potrzebne jest wsparcie, bo coroczna waloryzacja ich emerytur w przyszłym roku - ze względu na niską inflację - będzie niska, nawet kilkuzłotowa.

- Stąd - jak tłumaczył prezes ludowców - pomysł wprowadzenia specjalnego dodatku dla tych, którzy mają niskie świadczenie emerytalne, rentowe, świadczenia przedemerytalne i renty socjalne. Dodał, że wsparcie będzie dotyczyło zarówno ubezpieczonych zarówno w ZUS i KRUS.

Polityk wskazał, że wartość wsparcia wynosiłaby ponad 1,400 mld zł

- Ta kwota jest zarezerwowana w budżecie. Mam nadzieję, że nowy rząd nie odstąpi od tej inicjatywy - podkreślił.

Były minister polityki społecznej wyjaśnił, że ustawa nie została uchwalona, mimo przyjęcia jej projektu przez poprzedni rząd PO-PSL na jednym z ostatnich posiedzeń, bo przed październikowymi wyborami nie było zaplanowanego posiedzenia Sejmu, który mógłby się projektem zająć.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • Nie jestem złośliwy ale - a gdzie byliście przez ostatnie lata - jakoś na podwyżki dla posłów , ministrów i innych którzy zarabiają krocie czas i pieniądze znalazły się . Tylko jak zwykle każdy rząd przed upadkiem staje się taki czuły i dobrotliwy - na koszt innego. Wstyd Panowie - lepiej zamilczeć !!!.
  • A co wy robili , jAk byli przy władzy? Wtedy niczym mysz pod miotłą czekaliście na ochłapy PO POsiłkach. Dzisiaj we dwóch, czy was nie wstyd?

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.