Kontrowersje wokół półmilionowej odprawy dla Marii Wasiak

Nowa minister infrastruktury i rozwoju, a była już członkini zarządu PKP Maria Wasiak, otrzymała 510 tys. zł odprawy. Spółka wyjaśnia w komunikacie, że to dwunastokrotność pensji wynikająca z kontraktu i dodaje, że Wasiak zrzekła się nagród.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kontrowersje wokół półmilionowej odprawy dla Marii Wasiak

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

25 wrz 2014 15:01


Jako członek zarządu PKP zatrudniony na kontrakcie menadżerskim, Wasiak zarabiała 42,5 tys. miesięcznie. Odejście do rządu uprawnia ją do zainkasowania odprawy w wysokości rocznej pensji, a więc 510 tys. zł. Mimo, że nowa minister zrzekła się premii rocznej - sprawa budzi spore emocje. Zwrotu odprawy od minister infrastruktury i rozwoju domagają się już politycy SLD.

Czytaj też: SLD domaga się zwrotu odprawy od minister Marii Wasiak

- Powinno się uzależniać odprawę od kondycji firmy, a to, co się dzieje na kolei to jeden wielki skandal - ocenił w rozmowie z TVN24, Stanisław Kogut, senator PiS.

Czytaj też: Obrzydliwie wysoka odprawa prezesa Ferrari

Z kolei Wojciech Warski z Business Centre Club ma zupełnie odmienne zdanie. - Odprawa ma dwie funkcje: jest to zabezpieczenie dla menadżera, który ponosi bardzo duże ryzyko oraz premia za to, że ciężko harował przez kilka lat po 24 godziny na dobę - wyjaśnia na antenie TVN24.

Czytaj też: Nowa minister dostanie gigantyczną odprawę

PKP podkreśla również, że była członkini zarządu obejmując stanowisko szefa resortu infrastruktury i rozwoju "zrzekła się wszystkich świadczeń, które mogłaby otrzymać za okres jej członkostwa w zarządzie PKP, a które wymagałyby jakiejkolwiek decyzji podległego jej ministerstwa lub przedstawicieli tego resortu, czyli np. nagrody za efekty pracy w roku 2014, która będzie rozpatrywana w 2015 roku".

"Tym samym stwierdzenia mówiące o zatwierdzaniu samej sobie wypłaty oraz sugerujące, że decyzje związane z absolutorium dla zarządu PKP mogą rodzić dodatkowe świadczenia dla Pani Marii Wasiak, są nieprawdziwe" - zaznaczono w komunikacie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.