Koniec Polski w 2020 roku? Wszystko przez niskie płace

0 0
Koniec Polski w 2020 roku? Wszystko przez niskie płace
- Jesteśmy wykorzystywani bardziej niż pracownicy w krajach Zachodnich - mówi Sowa. (fot. pixabay)

• Socjolog Jan Sowa z Uniwersytetu Jagielońskiego ocenia, że Polska nie czerpie korzyści ze wzrostu gospodarczego, na jaki wskazują statystyki ekonomiczne.
• Winy upatruje w sytuacji młodych ludzi, którzy zdobywszy wykształcenie uciekają z kraju, pozostawiając polskie społeczeństwo osłabionym. Ocenia, że w 2020 r. kraj dosięgnie katastrofa.
• Zaznacza, że wielu ludzi w Polsce nie może liczyć na stabilną przyszłość.

W cytowanej przez zagraniczny portal ozy.com wypowiedzi polski socjolog Jan Sowa wieszczy czarny scenariusz dla kraju. W ocenie krakowskiego kulturoznawcy polskie społeczeństwo i ekonomia mają realną szansę przestać istnieć już w 2020 roku, co będzie efektem wyludnienia i braku perspektyw dla ludzi młodych.

- Nasza gospodarka wypracowuje dobre wyniki makroekonomiczne: długu publicznego i wzrostu produktu krajowego brutto - wzrost PKB pozostaje na stałym poziomie od lat 90-siątych. Jednak kraj nie czuje rozwoju - uważa Sowa i wskazuje, że dobre wskaźniki to za mało.

- Przeciętny Polak z tego wzrostu niewiele ma - tak odbiór społeczny sytuacji ekonomicznej opisuje Sowa.

Portal ozy.com zwraca uwagę, że cud gospodarczy w Polsce jest zauważalny, ale przytacza też słowa Sowy, który podkreśla, że wielu pracujących w kraju zarabia śmiesznie mało.

- Jedna czwarta pracujących zarabia najniższą płacę krajową - argumentuje krakowski uczony. Po czym dodaje. - Nie jesteśmy społeczeństwem opartym o klasę średnią.

Więcej tutaj.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Dla kazdego normalnego czlowieka jest zle. A dla ludzi mlodych szczegolnie. Moj przpadek jest tki ze majac nastoletnie dzieci jedno z nich chore zostalem wyrzucony z pracy (znajac 2 jezyki, bedac inzynierem I majc otwarty przewod doktorski) bo nie pasowalem do rozdania- tak mi powiedzial GM. Jak moje dzieci mialy sobie poradzic? Nastoletnie dzieci potrzebuja szczeolnego wsparcia a tu klapa. Musialem wyjechac na Bliski Wschod zeby miec prace. Bo osoby wyksztalcone i wiek 45 to juz do kosciola z rozancem tylko, tak uslyszalem od head huntera. Ja ma byc tu rozwoj , przeciez to jest eksterminacja narodu przez ten sam narod, czywiscie z pomoca...

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.