Koniec gwiazdorskich kontraktów w TVP? Kraśko, Tadla i Lis zarobią mniej?

0 0
Koniec gwiazdorskich kontraktów w TVP? Kraśko, Tadla i Lis zarobią mniej?
Wszystkie kontrakty gwiazdorskie w TVP będą zlikwidowane? /fot. TVP

- Władze Telewizji Polskiej przychylnie odniosły się do mojego apelu, aby zgodnie z rekomendacjami Najwyższej Izby Kontroli zlikwidować wszystkie kontrakty gwiazdorskie w TVP - informuje Piotr Szumlewicz z OPZZ.

W połowie września Piotr Szumlewicz, doradca OPZZ skierował do prezesa TVP, Janusza Daszczyńskiego list otwarty w sprawie zniesienia kontraktów gwiazdorskich. Podkreślał w nim, że od wielu miesięcy Telewizja Polska zwalnia setki ludzi, argumentując, że jest to proces konieczny, ponieważ TVP potrzebuje oszczędności (pisaliśmy o tym tutaj: TVP zwalnia w białych rękawiczkach? Ewa Ger: Pracownicy zyskali rok pracy).

Na gwiazdy pieniądze są

- W tym samym czasie władze telewizji wydają setki tysięcy złotych na nielicznych celebrytów, co jest postępowaniem nieetycznym i będącym przejawem niegospodarności. Bulwersujące są informacje o gigantycznych wynagrodzeniach dla prowadzących programy informacyjne i publicystyczne takich jak Beata Tadla, Hanna Lis, Tomasz Lis, Piotr Kraśko czy Krzysztof Ziemiec - pisał w liście do zarządu TVP Sumlewicz.

- Z doniesień medialnych wynika, że każdy z tych dziennikarzy co miesiąc otrzymuje wynagrodzenie liczone w dziesiątkach tysięcy złotych. Trudno zrozumieć, dlaczego za kilkuminutowe czytanie z promptera telewizja wypłaca tak wysokie honoraria. Tymczasem już w swoim raporcie z 2012 r. o TVP Najwyższa Izba Kontroli wprost rekomendowała: "Zawieranie drogich długoterminowych kontraktów gwiazdorskich nie znajduje uzasadnienia, zważywszy na trudną sytuację finansową spółki" - podkreślał w liście.

Będą zmiany?

Teraz Szumlewicz informuje, że władze Telewizji Polskiej przychylnie odniosły się do apelu przedstawiciela OPZZ, aby zgodnie z rekomendacjami Najwyższej Izby Kontroli zlikwidować wszystkie kontrakty gwiazdorskie w TVP.

- Zarząd TVP zastrzega jedynie, że "w przypadku zaleceń Najwyższej Izby Kontroli, ze względu na zawarte już zobowiązania, część planowanych zmian będzie mogła być wprowadzona po ich wygaśnięciu" - dodaje Sumlewicz.

- Oznacza to, że Piotr Kraśko, Krzysztof Ziemiec czy Tomasz Lis nie będą mieć odnowionych kontraktów i nowe umowy z nimi będą opiewać na znacznie niższe stawki niż obecnie. Telewizja zapowiedziała też ograniczenie produkcji zewnętrznej. Warto pamiętać, że kosztuje ona telewizję miliony złotych i dotyczy np. programu Tomasza Lisa - podkreśla.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • Koniec z układami i jednostronnictwem ;-) Lis i Kraśko heja banana na drogę i won od koryta.
  • Idzie Pażdziernik, d.... swędzi niektórych.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.