Kończąc te uczelnie można liczyć na najwyższe zarobki

0 0

Poznajcie wyniki najnowszego rankingu uczelni wyższych Sedlak&Sedlak i sprawdźcie, które uczelnie w Polsce kształcą najlepiej wynagradzaną kadrę.

Jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, przeprowadzonego przez Sedlak&Sedlak, najwyższe płace w 2013 roku otrzymywali absolwenci Szkoły Głównej Handlowej. Mediana ich wynagrodzeń całkowitych brutto wynosiła 4 200 zł.

Nieco niższe płace otrzymywały osoby, które uzyskały dyplom ukończenia Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Przeciętnie zarabiali oni 3 725 zł. Na trzecim miejscu w rankingu uczelni uplasowały się ex aequo Politechnika Warszawska i Uniwersytet Warszawski. W 2013 roku wynagrodzenia „świeżo upieczonych" absolwentów tej uczelni wynosiły 3 500 zł.

Podobnie jak w 2012 roku, tak i w 2013 roku, w zestawieniu prym wiodły uczelnie o profilu technicznym. W rankingu znalazło się 8 tego typu szkół wyższych. Oprócz Politechniki Warszawskiej były to: Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (3 200 zł), Politechnika Śląska (3 200 zł), Politechnika Wrocławska (3 150 zł), Politechnika Gdańska (3 064 zł), Politechnika Poznańska (2 975 zł), Politechnika Łódzka (2 673 zł) oraz Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki (2 500 zł).

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.