Kolejne tajemnice związane z odwołaniem Grendowicza z PIR. Tym razem chodzi o wysokość odprawy

Polacy nie poznają kwoty odprawy, którą dostał Mariusz Grendowicz, były prezes Polskich Inwestycji Rozwojowych. Dlaczego?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kolejne tajemnice związane z odwołaniem Grendowicza z PIR. Tym razem chodzi o wysokość odprawy

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

26 wrz 2014 12:52


We wrześniu br. Mariusz Grendowicz został odwołany z funkcji prezesa Polskich Inwestycji Rozwojowych. Niestety nie podano powodu decyzji Rady Nadzorczej.

Jak podaje tygodnik „Do rzeczy” nieoficjalnie mówi się, że rząd krytykował tempo i jakość prac wykonywanych przez PIR. Na ujawnionej przez „Wprost” taśmie Bartłomiej Sienkiewicz, były szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w rozmowie z Markiem Belką, prezesem NBP sytuację w PIR określił w następujący sposób: :”to ch…, dupa i kamieni kupa. Tego nie ma”.

Czytaj też: Mariusz Grendowicz odwołany z funkcji prezesa Polskich Inwestycji Rozwojowych

Niestety również informacje o odprawie byłe prezesa PIR nie zostały ujawnione. - Co do warunków rozwiązania umowy z prezesem Mariuszem Grendowiczem, obowiązujący kontrakt menedżerski objęty jest klauzulą poufności a jej naruszenie, w świetle obowiązującego prawa, mogłoby się wiązać z negatywnymi konsekwencjami dla każdej ze stron tego kontraktu - poinformowało tygodnik „Do rzeczy” biuro prasowe Ministerstwa Skarbu Państwa.

Podobnej odpowiedzi udzielił Mikołaj Kunica, rzecznik prasowy PIR. Tajemnicą są także wynagrodzenia i premie zarządu spółki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.