Kariera w tych specjalizacjach opłaca się najbardziej

• Choć pracownicy IT mogą liczyć na stosunkowo wysokie pensje już na początku kariery, to nie oni są najlepiej opłacani na wysokich stanowiskach - wynika z analizy ankiet serwisu Pracuj.pl.
• Z kolei w niektórych specjalizacjach, które początkowo nie oferują tak wysokich zarobków, na poziomie dyrektora można osiągnąć jedne z najwyższych pensji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kariera w tych specjalizacjach opłaca się najbardziej

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

27 wrz 2016 13:24


Bez wątpienia kluczowym czynnikiem wpływającym na wysokość wynagrodzenia jest doświadczenie pracownika. Niezależnie od tego, czy będzie to pracownik początkujący, specjalista, kierownik czy dyrektor, to staż pracy jest kluczowy w kwestii otrzymywanej pensji. Jednak o tym, jak będzie kształtować się wynagrodzenie z biegiem czasu, w dużej mierze decyduje również obszar specjalizacji, w którym dany specjalista pracuje.

Początkujący pracownicy

Obszarem, w którym pracownicy ze stażem poniżej roku otrzymują atrakcyjne wynagrodzenie na start, jest IT – rozwój oprogramowania. Początkujący pracownik z tego obszaru zajmujący się architekturą oprogramowania, znajduje się w czołówce listy płac z przeciętnymi zarobkami w wysokości 4500 zł netto. Do najlepiej opłacanych specjalizacji w tym obszarze zalicza się także zarządzanie projektami, w której przeciętna płaca wynosi 3650 zł netto oraz analizę biznesową, w której przeciętnie zarabia się 3300 zł netto.

Młodzi pracownicy otrzymują także atrakcyjne wynagrodzenie, pracując jako prawnicy (po aplikacji) z przeciętnymi zarobkami 3800 zł netto.

Powody do zadowolenia mają również osoby rozpoczynające karierę w obszarze business intelligence/data warehouse (analityki biznesowej i hurtowni danych), gdzie przeciętne zarobki kształtują się na poziomie 3500 zł netto.

Obszar IT korzystny dla specjalistów

Podobnie jak w przypadku początkujących pracowników, także specjaliści mogą liczyć na dobre pensje, pracując w obszarze IT - rozwój oprogramowania. Najwyższe wynagrodzenie otrzymają, specjalizując się w architekturze oprogramowania, gdzie przeciętne zarobki kształtują się na poziomie 7750 zł netto. Specjaliści zajmujący się analizą biznesową i programowaniem mogą liczyć na stosunkowo wysoką pensję wynoszącą przeciętnie 5000 zł netto.

Na liście najlepiej opłacanych specjalistów znaleźli się także pracownicy ds. zarządzania HR, który otrzymują przeciętne wynagrodzenie w wysokości 4550 zł netto. Potwierdza to istniejący od pewnego czasu trend na rynku pracy. Pracodawcy coraz częściej sięgają po pracowników HR specjalizujących się w obszarze IT, którzy nie tylko mogą wspierać ich w efektywnych i skutecznych rekrutacjach oraz budowaniu wizerunku pracodawcy, ale także sami mogą liczyć na ciekawą ścieżkę kariery i atrakcyjne zarobki.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.