Jest szansa na podwyżki w Orlenie?

Zarząd PKN Orlen zorganizował pierwsze spotkanie z przedstawicielami związków zawodowych działających w koncernie, w sprawie ustalenia wielkości przyrostu przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w 2015 roku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jest szansa na podwyżki w Orlenie?

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

5 lut 2015 19:59


Spotkanie odbyło się w Płocku 4 lutego br. Tradycyjnie pierwsze spotkanie w sprawie ewentualnych podwyżek ma zazwyczaj bardziej charakter informacyjny niż negocjacyjny i podobnie było tym razem.

- Pracodawca podał informację o stanie finansowym spółki, o wielkości wynagrodzeń z poprzednich lat, mowa też była m.in. o urlopach czy premiach, natomiast nawet wstępna propozycja dotycząca podwyżki wynagrodzeń w tym roku jeszcze na tym spotkaniu nie padła - powiedział nam Bogusław Pietrzak, przewodniczący Międzyzakładowego Związku Pracowników Ruchu Ciągłego (MZPRC) w grupie kapitałowej PKN Orlen, największego związku zawodowego działającego w płockim koncernie.

Przewodniczący MZPRC przyznaje, że z nieoficjalnych rozmów kuluarowych wynika, że stanowisko zarządu spółki na 2015 roku będzie takie, że PKN Orlen nadal musi oszczędzać i w związku z tym raczej należy się przygotować, że propozycja pracodawcy nie będzie korzystniejsza niż w roku 2014.

Przypomnijmy, że w minionym roku pracownicy PKN Orlen otrzymali ostatecznie po dwie nagrody okolicznościowe w wysokości średnio 1500 zł każda, a także uznaniowe podwyżki przeciętnie po 100 zł na pracownika, które otrzymał co trzeci, co czwarty pracownik firmy.

- Nie spodziewamy się, żeby propozycja na ten rok miała być korzystniejsza, ale trzeba poczekać na następne spotkanie, żeby mówić o konkretach - mówi Bogusław Pietrzak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.