www.rynekzdrowia.pl

Jaka płaca dla dyrektora szpitala?

0 0
Jaka płaca dla dyrektora szpitala?

Dyrektorzy małopolskich szpitali zarabiają od 18 do 22,7 tys. zł miesięcznie. Eksperci uważają, że dyrektor szpitala może zarabiać nawet więcej, jeśli jego praca prowadzi do podniesienia poziomu leczenia.

Dziennik Polski przeanalizował oświadczenia majątkowe za 2012 r. dyrektorów małopolskich szpitali. Jak podaje gazeta, Anna Prokop-Staszecka, dyrektor Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II zarobiła w ub. roku 226 tys. zł (kwoty brutto). Jej miesięczna wypłata wyniosła ok. 18,8 tys. zł. Dyrektor szpitala wskazuje, że pracuje 14-16 godzin na dobę i nie uważa, by pensja była za wysoka w stosunku do nakładu pracy.

Wojciech Szafrański, kierując w 2012 r. równocześnie dwoma placówkami: Szpitalem Specjalistycznym im. L. Rydygiera w Krakowie oraz Szpitalem Powiatowym w Bochni w ciągu roku zarobił 273 tysiące zł (22,7 tys. zł na miesiąc).

Ekspertów nie szokują wymienione sumy. Uważają, że dyrektor może zarabiać nawet więcej, szczególnie gdy praca prowadzi do zmniejszenia zadłużenia i podniesienia poziomu leczenia.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.